10 Aralık 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

10. İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali başladı

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) 22 ülkeden 74 yazarın katılımıyla başladı.
10. İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali başladı
gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

"Daha geniş kitlelere ulaşmak istiyoruz"

Açılış öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan İTEF Genel Direktörü Mehmet Demirtaş da bu yıl festivalin 10. yılını kutladıklarını belirterek, "Bu yıl artık bakışımız değişti. Uluslararası bir edebiyat festivalinin gerektirdiği tüm şeyleri yerine getiriyoruz. Uluslararası programımız ve çocuklar için ayrı programımız var. En büyük yeniliğimiz de temalarımızın şeklini değiştirdik. Daha geniş kitlelere ulaşmak istiyoruz. Herkese, edebiyatın kendilerine ne kazandıracağını hissettirmeye çalışan bir festival hazırladık." ifadelerini kullandı.

Demirtaş, çok sayıda yabancı yazarın da konuk olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

"Doğan Kitap'ın yazarı Sofi Oksanen yarın bir etkinliğe katılacak. Oksanen kendi ülkesinin en ünlü yazarlarından biri. Goethe Enstitüsü iş birliğiyle caz konserleri serimiz olacak. Çok önemli Alman şairler Max Czollek ve Frank Schablewski buradalar. Her akşam söz ve müziği caz konserleri serisinde birleştireceğiz. 8 Mayıs'taki Spoken Word etkinliğinde İstanbul'da yaşayan ve ana dili Türkçe olmayanlar için İngilizce bir etkinliğimiz gerçekleşecek. Her konuşmacı Büyüklere Masallar teması altında 10 dakika sahne alacak. Anadolu Yakası'ndaki mekanımız olan kargArt'ta ise çeviriyle ilgili etkinliklerimiz olacak."

Toplam 104 konuşmacının festivale katılacağını belirten Demirtaş, Avrupa'dan en iyi öykü yazarlarının da festivalde okuyucuyla buluşacağını sözlerine ekledi.

İstanbul’un her iki yakasında birçok mekanda gerçekleşecek festival kapsamında söyleşiler, etkinlikler, atölyeler, konserler ve edebiyat partileri düzenlenecek.

12 Mayıs'ta sona erecek festival programına www.itef.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.


AA
http://www.mirathaber.com/10-istanbul-uluslararasi-edebiyat-festivali-basladi-38-4084h.html


Back To Top