21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

30 milyar dolar Bitcoin içeride kaldı

Son zamanların en önemli sanal parası olarak bilinen'Bitcoin' bu kez kullanıcı hataları ile gündem geldi. Buna hatalara göre kripto para sisteminde unutulan paranın değeri 30 milyar dolar oldu.
30 milyar dolar Bitcoin içeride kaldı
Günümüzde teknolojik gelişmeler hayatımızın her alanında etkili olmayı sürdürüyor. Yeme-içme alışkanlıklarımızdan alışverişimize kadar yaşam tarzımızda büyük değişiklikler ortaya çıkardı. Akıllı ürünler üzerinden gerçekleştirilen işlemlerle hayatın bir tık uzağında yaşarken, bir yandan da hayatımıza bu kadar nüfuz etmesinden endişe duyuyoruz.

BİTCOİN KULLANICI HATALARI İLE GÜNDEMDE

Korkulan tek konu teknolojinin yaşamımızı ele geçirmesi değil, bu dijital ortamda kaçırdığımız fırsatlar. 2009 yılında hayatımıza giren ve o yıldan itibaren büyümesi engellenemeyen bir sistem Bitcoin. Son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri olan kripto para sistemi, kullanıcı hataları ile gündemde.

BİTCOİN YÜKLENDİĞİ CİHAZA ERİŞİM SAĞLANAMADIĞINDA...

Sabit disk ve benzeri cihazlar ile internetten uzak bir şekilde saklanabilen Bitcoin, yüklendiği cihaza erişim sağlanamadığında buharlaşıyor. Uzmanlar kullanıcı hatalarından dolayı bugüne kadar 30 milyar dolar Bitcoin'in çöpe gittiği tahmininde bulunuyor. Bir Bitcoin'in değeri yaklaşık 9 bin dolar (yaklaşık 36 bin Türk lirası) olduğu düşünüldüğünde, kaybolan miktarın boyutu külçe külçe altının eritilmesiyle aynı etkiyi yaratıyor.

Öte yandan gelir getirisi iyi olduğu için sürdürülebilirliği bulunan bir madencilik olarak görülüyor. Fakat astarı yüzünden pahalı olmaya başlıyor. Çünkü, Bitcoin madenciliği oldukça fazla enerji tüketimine sebep oluyor. Uluslararası Enerji Ajansı verilerine göre Bitcoin ağı Slovakya kadar enerji tüketiyor.


https://www.timeturk.com/30-milyar-dolar-bitcoin-iceride-kaldi/haber-790090 Time Türk
http://www.mirathaber.com/30-milyar-dolar-bitcoin-iceride-kaldi-38-2471h.html


Back To Top