28 Mayıs 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Abdullah YILDIZ
 • “Müminlerin en amansız düşmanları Yahudilerdir”
  Maide suresinin 82. âyetinde şöyle buyuruluyor: “İnsanlar içinde müminlerin en amansız düşmanlarının Yahudiler ve müşrikler olduğunu göreceksin...”

  22 Mayıs 2018 Salı 10:25Devamını Oku →
 • Kudüs ümmetin birlik ve diriliş vesilesi olacak
  (Sehven yanlış giren eski bir yazımdan dolayı özür diliyor, yeni yazımı takdim ediyorum.)

  17 Mayıs 2018 Perşembe 09:48Devamını Oku →
 • “Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti
  ABD Şeytanı ve işbirlikçilerinin kuzey Suriye’de Türkiye ve İslâm ümmeti aleyhine kurduğu tuzakları bozmaya yönelik Afrin Harekâtının başarıyla sonuçlanması için yürekten dua ediyoruz.

  17 Mayıs 2018 Perşembe 09:47Devamını Oku →
 • Kalp-dil-göz orucu da tutmaya hazır mıyız?
  Haftaya bugün Şehr-i Ramazan’ın ilk günü ve Allah rızası için oruçtutmaya başlayacağız inşaallah.

  07 Mayıs 2018 Pazartesi 15:14Devamını Oku →
 • Hesaba katılan bir ümmet olmak
  Ümmetolarak bu dünyada haramlardan, günahlardan ve kötülük odaklarının şeytani planlarından kurtuluşumuza, Ahiret’te de Cehennem’den âzâdımıza vesile olmasını dilediğimiz Berat Gecesi’ni geride bıraktık.

  01 Mayıs 2018 Salı 06:48Devamını Oku →
 • Siyonist rejim sadece güçten anlar
  Cumartesi günü Uluslararası Müslüman Âlimler Dayanışma Derneği-Türkiyeile Yurtdışındaki Filistinli Âlimler Heyetitarafından İstanbul Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Kudüs ve Filistin İçin Türkiye Âlimler Buluşması”toplantısında idik. Toplantıda “Davetçiler ve Vaizler” grubu olarakFilistin-Kudüs davasına daha etkin hizmet etme noktasında neler yapabileceğimizi konuştuk.

  03 Nisan 2018 Salı 10:28Devamını Oku →
 • Müslüman müslümanın kardeşidir
  Müslümanların Müslüman kardeşleriyle ilişkilerinin ciddi anlamda zedelendiği, hatta kardeşlikve dostlukilişkilerinin düşmanlıkve nefrete dönüştüğü bir süreçte, Mümin/Müslüman kardeşliğinitahkim etmeye yönelik bazı âyet-i kerimeleri ve hadis-i şerifleri tekrar hatırlamalı ve hatırlatmalıyız:

  20 Şubat 2018 Salı 12:36Devamını Oku →
 • “Kâbe’nin Rabbine andolsun ki kazandım”
  Afrin’de yuvalanan İslâm-ümmet-millet düşmanı terör örgütlerine ve onların arkasındaki emperyalist güçlere karşı yapılan “Zeytin Dalı Harekâtı”ile şehidler kervanına her geçen gün yeni isimler ekleniyor. Bu şehidlerden biri olan Ömer Bilâl Akpınar, vasiyetinde diyor ki:

  12 Şubat 2018 Pazartesi 11:42Devamını Oku →
 • “Başka Kur’ân getir” diyenler
  “Aşır Aşır Kur’ân”derslerimiz devam ediyor, elhamdülillah. Yunus suresindeyiz. O günden bu güne Kur’ân-ı Kerim’in hayat veren mesajlarından rahatsız olanların “başka bir Kur’ân”talepleri manidar:

  16 Ocak 2018 Salı 10:27Devamını Oku →
 • Hocalarımıza da Diyanet’imize de sahip çıkalım!
  İki ay önce “Şeytanî Medya ve Psikolojik Harp…”başlıklı bu köşedeki bir yazımızda şöyle demişiz:“Şu ülkede gün ya da hafta geçmez ki, yazılı ve görsel “şeytanî medya”; İslâm’ı, Müslümanları ve dini değerleri/kutsalları yıpratmaya yönelik sinsi bir psikolojik harp kampanyasıbaşlatmasın…

  09 Ocak 2018 Salı 10:26Devamını Oku →
Back To Top