14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12345»
 • Abdullah YILDIZ
 • Huzur Allah’ın Huzurunda
  “Namaz Gönüllüleri” olarak yürüttüğümüz “Namazla Diriliş” programlarımızı, son zamanlarda özellikle gençlerimizin giderek artan bir ilgi ile izlemeleri ve yine son günlerde bir vakfımızın başlattığı “Her Okula Bir Mescid” kampanyasının büyük ilgi görmesi bazı “yaban” odakları rahatsız etmişe benziyor. Kendi halkına ve değerlerine sırt çeviren çevrelerin bu rahatsızlığı, doğrusu hayra alamettir.

  11 Aralık 2018 Salı 13:20 Devamını Oku →
 • İman edenler namaz kılarlar
  Mehmet Sürmeli Hocam, namaz üzerine yazdığı güzel makalelerini sosyal medyada paylaşmayı sürdürüyor. Yazılarının kitaplaştırılacağı müjdesini de aldık. Son yazılarından birini özetliyorum:

  04 Aralık 2018 Salı 14:50 Devamını Oku →
 • Diyanet – İmam Hatip – Ezan Bahane…
  Geçen hafta, “Mevlîd-i Nebî” dolayısıyla “Ahlâk-ı Nebî” üzerine yazmayı görev bildiğimiz için, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’ın bir hasta ziyareti üzerinden başlatılıp “Türkçe Ezan” ve “İmam Hatip okulları” etrafında ısrarla sürdürülen, provokatif heykel saldırıları, “Andımız” vb. ile de sözde “Kemalist” duyarlığı harekete geçirme izlenimi veren sinsi kampanya hakkında yazamadık. 

  27 Kasım 2018 Salı 08:48 Devamını Oku →
 • Ahlâk-ı Nebî
  Rebiülevvel ayının 12.gecesi dünyayı teşrif eden Peygamberimizi (s.a) anmaktan ziyade anlamaya ve O’nun ahlâkını hayatımıza taşmaya vesile olması niyazı ile “Mevlid-i Nebî” haftamızı kutluyorum.

  20 Kasım 2018 Salı 10:10 Devamını Oku →
 • Kelime-i Tayyibe - Kelime-i Habîse ve Kavl-i Sâbit
  “Görmedin mi ki, Allah nasıl bir örnek vermiştir: Güzel bir söz (kelime-i tayyibe), güzel bir ağaç gibidir ki, onun kökü sabit, dalı ise göktedir.” “Rabbinin izniyle her zaman yemişini verir. Allah insanlar için örnekler verir; umulur ki onlar öğüt alır-düşünürler.” 

  14 Kasım 2018 Çarşamba 08:52 Devamını Oku →
 • Kurtuluş Camiye-Cemaate Dönüp Namaza Tutunmakta
  “Namaz Gönüllüleri” olarak, ülkemizi karış karış dolaşmaya ve il il, ilçe ilçe “Namazla Diriliş” programları icra etmeye devam ediyoruz şükürler olsun. Son zamanlarda çalışmalarımızı gençler üzerinde yoğunlaştırmaya karar verdik. Üniversite düzeyinden lise ve orta okul düzeyine kadar gençlerimizle namazın güzelliklerini paylaşmaya gayret ediyoruz.

  06 Kasım 2018 Salı 08:55 Devamını Oku →
 • Namazı İkâme Etmek ve Cemaatle Namaz
  Dr. Mehmet SürmeliHocamız, samimi, gayretli ve velûd bir ilim ehlidir. Kur’ân ve Sünnet’in doğru anlaşılması üzerine birçok kıymetli eser kaleme almıştır. Son zamanlarda “sosyal medya”da da günlük yazılarını insanımızın istifadesine sunmaya başladı. Geçen hafta, kardeşinize ithaf etme inceliğinde bulunduğu “Cemaatle Namazın Önemi”başlıklı yazıyı özetle paylaşıyor, hocama dualar ediyorum: 

  30 Ekim 2018 Salı 10:28 Devamını Oku →
 • Ertuğrul Evladı Yapamaz Sensiz
  Peygamberimizin (s.a) kabrini kâfir İngiliz’e bırakmamak için iki yıl yedi ay boyunca (Haziran 1916 – Ocak 1919) son kurşununa, son neferine, son nefesine kadar mücadele eden Peygamber âşığı Ömer Fahrettin Paşave Mehmetçiklerimizin destansı “Medine Savunması”nı yazmayı kardeşinize lütfeden Rabbime hamdolsun. 

  16 Ekim 2018 Salı 08:44 Devamını Oku →
 • Ailece Camiye!
  Rasûlüllah (s.a) birçok hadislerinde, cemaatle namazın muazzam faziletini ve sevabını vurgulamıştır:

  09 Ekim 2018 Salı 08:02 Devamını Oku →
 • Haydi Camiye!
  Ezan, günde beş kez bizi Rabbimizle buluşmaya çağırır: “Haydi namaza! Haydi felâha!”

  02 Ekim 2018 Salı 09:04 Devamını Oku →
Back To Top