19 Ocak 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Abdullah YILDIZ
 • “Başka Kur’ân getir” diyenler
  “Aşır Aşır Kur’ân”derslerimiz devam ediyor, elhamdülillah. Yunus suresindeyiz. O günden bu güne Kur’ân-ı Kerim’in hayat veren mesajlarından rahatsız olanların “başka bir Kur’ân” talepleri manidar:

  16 Ocak 2018 Salı 10:27Devamını Oku →
 • Hocalarımıza da Diyanet’imize de sahip çıkalım!
  İki ay önce “Şeytanî Medya ve Psikolojik Harp…” başlıklı bu köşedeki bir yazımızda şöyle demişiz:“Şu ülkede gün ya da hafta geçmez ki, yazılı ve görsel “şeytanî medya”; İslâm’ı, Müslümanları ve dini değerleri/kutsalları yıpratmaya yönelik sinsi bir psikolojik harp kampanyası başlatmasın…

  09 Ocak 2018 Salı 10:26Devamını Oku →
 • Ümmetin birliği bizim birlik olmamızdan geçer
  İslâm ümmetinin Türkiye’nin öncülüğünde ve “Kudüs davası” ekseninde “birlik” olmaya ve “birlikte hareket etmeye” gayret ettiği, bir süreçten geçiyoruz.

  02 Ocak 2018 Salı 11:57Devamını Oku →
 • Şeytanî medya, psikolojik harp ve itidal dilimiz
  Şu ülkede gün ya da hafta geçmez ki, yazılı ve görsel “şeytanî medya”; İslâm’ı, Müslümanları ve dini değerleri/kutsalları yıpratmaya yönelik sinsi bir psikolojik harp kampanyası başlatmasın…

  07 Kasım 2017 Salı 16:01Devamını Oku →
 • Savaştan daha büyük tehlike
  Hikâye edilir ki, bir padişah uyumakta iken, telaş içindeki görevliler tarafından uyandırılır: 

  26 Eylül 2017 Salı 12:37Devamını Oku →
 • Kalplerde ğıll varken cennet’e talip olmak
  Cennet’e yürekten talip olup, imanla kendilerini Cennet’e taşıyacak salih ameller peşinde koşan ama kalplerinde diğer bazı Müslümanlar hakkında “ğıll” (kin, nefret, yersiz ve uygunsuz düşünce ve duygular) taşıyan, hatta bunu çeşitli vesile ve vasıtalarla açığa vurmaktan da çekinmeyen Müslüman kardeşlerimi gördükçe içim acıyor. Bir türlü işin içinden de çıkamıyordum ki, A‘râf suresinin 42 ve 43. âyetleri ile Hz. Ali’nin bu 43. âyet bağlamında söylediği rivayet olunan bir söz imdadıma yetişiverdi:

  10 Ağustos 2017 Perşembe 16:49Devamını Oku →
 • Bir lanetli gelenek: İsrailoğulları ve Yahudiler
  Hak ve hakikatin bilgisini bütün yönleri ile içeren Kur’ân-ı Mübîn, bugünkü Siyonist uygulamanın ta kendisi olan inkârcı Yahudi ve İsrailoğulları geleneğini de tüm detayları ile bizlere tanıtır. Bir ırk/soy veya dini grup olarak değil, aşağıda tamamen Kur’ân âyetleriyle yapacağımız tanımlamalarla ortaya konacağı üzere, belli olumsuz tutum ve davranışları kuşanmış inkârcı, zalim, günahkâr bir “lânetli gelenek”yani Siyonist Devlet olarak karşımızda duran, insanlığın baş belası bir kavimden/toplumdan söz ediyoruz. 

  26 Temmuz 2017 Çarşamba 10:12Devamını Oku →
 • Eleştirinin eleştirisi
  “Eleştiri” deyince, bir kişi, eser ya da konuyu doğru ve yanlışlarını göstererek anlatmak amacıyla yazılan edebi yahut felsefi metinleri; kendine has kuralları olan (Arapça ‘tenkit’, Grekçe ‘kritik’ denen) yazı türünü kastetmiyoruz. “Tenkit ibadettir” diyen eskilerin şerh, haşiye vb. ilmi ürünleri ise nerde!.. 

  04 Temmuz 2017 Salı 11:57Devamını Oku →
 • Mübarek Ay'ın gölgesi
  Peygamber Efendimiz (s.a.) Şaban ayının son gününde bir hutbe îrad ederek buyurdu ki: “Ey Müslümanlar! Büyük ve mübarek bir ayın gölgesi üzerinize düştü. Bu, içinde “bin aydan daha hayırlı” olan Kadir Gecesi’nin bulunduğu bir aydır. 

  23 Mayıs 2017 Salı 09:29Devamını Oku →
 • Suçlamayı bırak, bir tohum ek!
  Son zamanlarda, mümin ilim, fikir, hareket ve siyaset insanları hakkında ortaya atılan zanna dayalı suçlama ve karalamalar, Hucurât suresinde yer alan ilahî uyarıları tekrar hatırlatmayı zaruri kılıyor:

  17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:37Devamını Oku →