22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12345»
 • Abdullah YILDIZ
 • Adalet ve İyilik
  Aşır Aşır Kur’ânderslerimizde“Kur’ân’ın en kapsamlı âyeti” olarak görülen Nahl suresinin 90. âyetine gelmiş bulunuyoruz:“Muhakkak ki Allah adaleti, ihsanı, akrabaya vermeyi emreder; hayâsızlığı, kötülüğü ve zorbalığı yasaklar. İşte Allah, düşünesiniz diye size böyle öğüt veriyor.” 

  15 Ocak 2019 Salı 10:42 Devamını Oku →
 • Gençlik, Namaz ve Cami
  Okullarımızın yarıyıltatiline girmekte olduğu şu günlerde, gençlerimizin namazla ve cami ile ilişkilerini güçlendirmek adına “namaz gönüllüsü” hocalarımızın, eğitimcilerimizin, resmi ve sivil kurum ve kuruluşlarımızın gençlik birimlerinin güzel çalışmalarına tanık olmak bizleri gönendiriyor.

  08 Ocak 2019 Salı 16:56 Devamını Oku →
 • İSLAM NAMAZLA YAŞANIR
  Gazetemizin siz değerli okuyucularımıza hediye ettiği “Namazı Yaşamak” kitabımız hayırlara vesile olsun inşallah. Bu mütevazı kitabın namaz merkezli İslâmî hayata katkı sağlaması, en kalbî niyazımdır.

  02 Ocak 2019 Çarşamba 10:01 Devamını Oku →
 • Mescid merkezli hayatımız vardı
  Geçen gün Serkan Akın kardeşimle kısa ama özlü bir muhabbet yaptık. Serkan Akın,  yeryüzünü Rabbimizin emrettiği gibi “i‘mâr” edip, “ma‘mûr” kılmaya ve böylece kendi “umrân”ımızı yeniden ihyâ etmeye kendini adamış gerçek bir “mi‘mâr”. Hem düşünce hem de uygulama adamı. Fikirlerini yazmayı da ihmal etmiyor. “Mescid merkezli hayat” hakkında yazdıklarının bir kısmını paylaşıyorum.

  25 Aralık 2018 Salı 14:30 Devamını Oku →
 • Huzur Allah’ın Huzurunda
  “Namaz Gönüllüleri” olarak yürüttüğümüz “Namazla Diriliş” programlarımızı, son zamanlarda özellikle gençlerimizin giderek artan bir ilgi ile izlemeleri ve yine son günlerde bir vakfımızın başlattığı “Her Okula Bir Mescid” kampanyasının büyük ilgi görmesi bazı “yaban” odakları rahatsız etmişe benziyor. Kendi halkına ve değerlerine sırt çeviren çevrelerin bu rahatsızlığı, doğrusu hayra alamettir.

  11 Aralık 2018 Salı 13:20 Devamını Oku →
 • İman edenler namaz kılarlar
  Mehmet Sürmeli Hocam, namaz üzerine yazdığı güzel makalelerini sosyal medyada paylaşmayı sürdürüyor. Yazılarının kitaplaştırılacağı müjdesini de aldık. Son yazılarından birini özetliyorum:

  04 Aralık 2018 Salı 14:50 Devamını Oku →
 • Diyanet – İmam Hatip – Ezan Bahane…
  Geçen hafta, “Mevlîd-i Nebî” dolayısıyla “Ahlâk-ı Nebî” üzerine yazmayı görev bildiğimiz için, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’ın bir hasta ziyareti üzerinden başlatılıp “Türkçe Ezan” ve “İmam Hatip okulları” etrafında ısrarla sürdürülen, provokatif heykel saldırıları, “Andımız” vb. ile de sözde “Kemalist” duyarlığı harekete geçirme izlenimi veren sinsi kampanya hakkında yazamadık. 

  27 Kasım 2018 Salı 08:48 Devamını Oku →
 • Ahlâk-ı Nebî
  Rebiülevvel ayının 12.gecesi dünyayı teşrif eden Peygamberimizi (s.a) anmaktan ziyade anlamaya ve O’nun ahlâkını hayatımıza taşmaya vesile olması niyazı ile “Mevlid-i Nebî” haftamızı kutluyorum.

  20 Kasım 2018 Salı 10:10 Devamını Oku →
 • Kelime-i Tayyibe - Kelime-i Habîse ve Kavl-i Sâbit
  “Görmedin mi ki, Allah nasıl bir örnek vermiştir: Güzel bir söz (kelime-i tayyibe), güzel bir ağaç gibidir ki, onun kökü sabit, dalı ise göktedir.” “Rabbinin izniyle her zaman yemişini verir. Allah insanlar için örnekler verir; umulur ki onlar öğüt alır-düşünürler.” 

  14 Kasım 2018 Çarşamba 08:52 Devamını Oku →
 • Kurtuluş Camiye-Cemaate Dönüp Namaza Tutunmakta
  “Namaz Gönüllüleri” olarak, ülkemizi karış karış dolaşmaya ve il il, ilçe ilçe “Namazla Diriliş” programları icra etmeye devam ediyoruz şükürler olsun. Son zamanlarda çalışmalarımızı gençler üzerinde yoğunlaştırmaya karar verdik. Üniversite düzeyinden lise ve orta okul düzeyine kadar gençlerimizle namazın güzelliklerini paylaşmaya gayret ediyoruz.

  06 Kasım 2018 Salı 08:55 Devamını Oku →
Back To Top