17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Abdurrahman Dilipak’ın Bitcoin yorumu

Abdurrahman Dilipak, Geçtiğimiz günlerde Hilal TV de yaptığı programda; Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalar, konuya hakim olanlar tarafından şaşkınlıkla izlendi. Biz de Abdurrahman Dilipak’ın yaptığı açıklamaları çok dikkatli bir şekilde  izledik. Hayretler içerisinde kaldık.
Abdurrahman Dilipak’ın Bitcoin yorumu
Sayın Dilipak özetle bakın neler diyor;

1. Diyanet Bitcoine haram demekle yanlış yapmıştır, bu kararından vaz geçmelidir.(Bu arada İki ekonomi bakanı Mehmet Şimşek ve Nihat Zeybekçi, Bitcoinin balon olduğunu söyleyip, uzak durulmalı dedi.)

2.Bu bitcoin senaryosu gerçekleşecek. Bunu kimse durduramaz.Kripto paraya geçmezsek beyin göçü olacak. Bu güvenli bir yazılımdır, başka çıkış yolu yok. Bunun borsası kuruluyor, yazılım borsası, parasını verece alacak buna ihtiyacınız olacak. Bunu bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu paranın kaybolması mümkün değil, izini sürüyorsun.

3.Altına karşı sanal para üretebiliriz.  Burada toplanan paraların tedavüle girmesi için  karşılığında altın bloke etmesi gerekiyor. Bitcoin dışarıda yapılsa bile tek merkezde toplanması gerekecek.

4.Vadeli sanal para ile, senet ve çeklerinizi bize getirin, bir mal gibi kabul edelim kasamıza koyalım. Teminat  mektubu kadar, senediniz, çekiniz kadar size sanal para verelim. Bizim karımız %1-2 değer almış olacağız. Vadesi geldiğinde bunu götürüp bankaya ödüyorsunuz, eğer ödenemezse size krediye dönmüş oluyor.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/abdurrahman-dilipakin-bitcoin-yorumu-3-2647h.html


Back To Top