19 Eylül 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

ABD’ye Türkiye’den rest

Türkiye de ABD vatandaşlarına vize başvurularını askıya aldı
ABD’ye Türkiye’den rest
Türkiye de ABD vatandaşlarına vize başvurularını askıya aldı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldığını açıklamasının ardından Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ABD vatandaşlarının sınırda vize ve e-vize uygulamasının askıya alındığını belirtti.


ABD Ankara büyükelçiliği, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldığını açıkladı. Ardından Türkiye’nin Washington büyükelçiliği ABD vatandaşlarının sınırda vize ve e-vize uygulamasının askıya aldığını açıkladı.

ABD durup dururken bu kararı neden aldı? ABD’de Trump ile CİA-Pentagon arasındaki kriz artık bariz bir şekilde görünür hal mi aldı? ABD’yi yönetenin Trump olmadığı gerçeği Türkiye ile feto krizinde netleşmişti. Türkiye’nin ortadoğu bölgesinde istikrar bozucu durumlar için; operasyonlarla aktif müdahalesini gösteren İdlib hamlesi sonrası ABD nin bu kararı alması manidardır.

ABD’nin vize baş vurularını süresiz durdurması sonrası Türkiye’nin aynısı ile mukabele etmesi son derece yerinde bir hamledir. Bu misli ile cevap; bir dik duruşun göstergesi olmakla beraber, ortadoğudaki planlara karşı Türkiye’nin de hazır olduğunun iması olarak okunabilir.

Bölgemizde yapmak istedikleri şey; yeni harita tanzimi ile yeraltı yer üstü kaynakları sömürme, ülkeleri yıkıp, parçalayıp adeta bir hafıza silme işlemine tabi tutmadır. Yeniden kurulacak küçük devletlerin inşası için; borç servisinin çalışması, küresel finansın dünya çapında temel izlediği sistematik operasyondur. En başarı gösterdikleri alan; ülkelerin iktisadi yapılarını kontrol eden bir borca endeksli para kredi model sistemini etkin uygulamalarıdır.

Türkiye’nin bir savaşın eşiğinde olması bugün değildir. Bölgedeki en güçlü Türk Ordusunu parçalamak için ordunun içine yerleştirdikleri FETO terör örgütü ile başaramadıklarını görünce, PYD gibi bir terör örgütünü ‘’eğit donat senin için savaşsın’’ anlayışı ile sınırlarımızda ABD terör ordusunu oluşturmuştur. Türk ordusunun Suriye ve Irak’ta gösterdiği ve göstereceği başarı ABD’nin  mağlubiyeti olacaktır. Öngörümüz; o zaman Dünyanın Beşten büyük olduğu ilkesi Rusya ile beraber yeniden masaya yatırılacaktır.

Vizelerin ABD Tarafından süresiz durdurulması ve Türkiye’nin anında cevap vermesinden sonra; dolardaki yükseliş ekonomik olarak saldırının dönemsel başlangıcıdır. Burada dikkat edilmesi gereken şey, faizlerin doların yükseliş baskısı ile arttırılmasını engellemektir. Faizlerin yükseltilmesi ikinci bir saldırı hamlesidir.

Hükumet şuna artık karar vermek zorundadır; dış ticaretteki Her ülkenin kendi parası ile ticaret yapma çalışmalarının yarım kalmaması için, para kredi sisteminde ivedi biçimde model değişikliğine gidilmesi gerekiyor.Çünkü kendi paranızla da ticaret yapsanız döviz silahından sonra faiz silahı ile sizi vuracaktır. Çünkü mevcut para da faizli üretilerek devletten bağımsız bir egemenliği olan, millet ve devlet için tehlike arz etmektedir.

Korkacak bir şey yoktur. Cephede savaşı kazanıp da ekonomide kaybedersek bölgemizi hazırladıkları yeni dijital para sistemi ile yeniden dizayn edecekler. O halde bu uygulanan ekonomik modelin dışa bağımlılığının kesilmesi için kendi modelimizi uygulamak zorundayız. Şu anda ekonomide karar organlarını işletenlerin mevcut sistemin dışında çözüm önermeyişinin arka planı da sorgulanmalıdır.Çözüm üretmeyen bürokrasinin gözünün yaşına bakmadan altından koltuğunun alınması milletin, devletin iktisadi bekası için son derece önemlidir.

Unutulmaması gerekir ki, kriptolar Osmanlı bürokrasisine girip Osmanlıyı sürekli borçlandıracak bir mekanizmanın içine taşımıştır.

Şu anda Türk milletine bürokrasi içinden bu hainliğin yapıldığını da çok rahatlıkla görüyoruz. Yeni bir iktisat modeli için, yeni bir ekip yeni bir vizyon şarttır.

Bölgemizdeki barışın tahsisi için milletçe, Türk ordusunun arkasındayız. Duşmanlar bilmelidir ki Türk Ordusunun sayısı Seksen milyondur.

Selam ve dua ile...

Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/abdye-turkiyeden-rest-3-2012h.html


Back To Top