21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Açılmayan Son Matruşka BİTCOİN mi?

Mevcut finansal anlayış öyle bir çıkmaza girdi ki; sermaye, serseri mayın gibi akacak yeni alan arıyor. En küçük esnaftan, küresel finansın operasyonel ayakçılarına kadar, danışacak merci arıyorlar.
Açılmayan Son Matruşka BİTCOİN mi?
Bitcoin ve türevlerinin; egemen devletlere yapılmakta olan bir operasyon olduğunu bilmeyen/duymayan kalmadı. Buna rağmen, mevcut para kredi sistemi kısıt haldeki paraya ulaşımı imkansız kıldığından, Bitcoin popüleritesini korumaya devam ediyor.

 Gerek internet sitelerinin, gerekse medyanın körüklemesi, görünür gerçeğe rağmen, bitcoin propagandalarını dayatmaya devam ediyor. Devletleri yok edecek bu kripto paraları, yine devletlerin içerisine, adeta bir larva gibi yerleştirilen kripto unsurlar, cari halde tutmayı beceriyorlar. Buna karşın; finans kapital tarafından narkozlanmış devlet idarecileri, kripto operasyonlara karşı belirgin bir dik duruş sergileyemiyorlar.

 Bitcoini sakıncalı kılan sebepler:

 Bitcoin, para olma özelliğine sahip midir? Buna karar vermeden önce, paranın nasıl olduğu ya da; nasıl olmaması gerektiğini maddeler halinde sıralayalım.

Yazının devamı için »»


Sadık USLU
http://www.mirathaber.com/acilmayan-son-matruska-bitcoin-mi-3-2725h.html


Back To Top