16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş!

Arakan’lı Müslümanlar yeryüzünde en çok zulme uğrayan, insanlık dışı muamelelere muhatap olan kesimin İslam coğrafyasında yaşayan halklar olduğunu tekrar gösterdi bütün Dünyaya.
Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş!
Arakan’lı Müslümanların bugün maruz kaldıkları insanlık dışı muamelelerin nedenleri ile ilgili olarak tarihi geçmişi hakkında detay bilgimizin olmadığı öncelikle belirtmek istiyorum. Gerçi açıkca insanlık sucunun işlendiği bir yerde neden aramanın yanlışlığını da belirtmek isterim. Ancak insanlr arasında ki birbirini boğazlamaların altında mutlaka güncel veya geçmişe dayalı nedenlerin olduğu da inkar edilemez bir gerçek. Arakan’lı Müslümanlarla ilgili olarak internette yaptığım araştırmadan da çok fazla bilgi bulamadım.

Ne derece doğru olduğunu da teyit edemediğim Arakan’lı Müslümanların Dedelerinin,  aynı bölgede i Budistlerin geçmişte İngilizlere karşı yaptıkları istiklal mücadelesinde İngilizlerle işbirliği yapmaları nedeniyle bugüne kadar sürekli dışlana geldikleri bilgisine ulaştım. Yine İngilizlerin esir aldıkları Osmanlı askerlerini bu gölgeye mecburi ikamet için gönderildikleri; bu Osmanlı vatandaşı esirlerin öldüklerinde gömüldükleri mezarlıklarının bile bulunduğu bilgileri var internette.

İngilizlerin o yıllarda Osmanlı coğrafyasını sömürgesine katabilmek için bölgesel ve etnik yapısına göre kendi lehlerine Osmanlı’nın aleyhine çevirdikleri siyasi entrikalar bugün daha iyi bilinmektedir.

Yazının devamı için »»


Fehmi YAĞLI
http://www.mirathaber.com/akilsiz-basin-cezasini-ayaklar-cekermis-14-1731h.html


Back To Top