16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Akparti'de sorun metal uyumsuzluk

Ülkemiz siyasal yapısının partili cumhurbaşkanlığına geçmesiyle tekrar Partisinin başına geçen Sayın Cumhurbaşkanımız; Akparti'de “Metal Yorgunluk” söylemiyle referandum sonuçlarında istenilen performansı gösteremeyen il ve ilçe teşkilatlarında değişikliklere gitmektedir.
Akparti'de sorun metal uyumsuzluk
Yürütmenin ve yasamanın yetki ve işleyiş bakımından birbirinden ayrıldığı yeni sistemin seçimler neticesinde partilere ve siyasetçilere nasıl bir sonuç doğuracağı henüz kestirilememektedir. 2019 genel seçimlerinde yürütme ve yasamanın yetkililerini belirleyecek olan iki ayrı sandıktan nasıl bir sonuç çıkacağını bugünden kestirmek geçekten çok zor olduğu ortadadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni sistemde Devletin işleyişini tamamen Cumhurbaşkanın uhdesine veren ve yüzde elli artı birle seçilmenin zorluğunun farkında olduğu için Akparti teşkilatlarında bir dizi tedbirlere ve uygulamalara gitmektedir.

Akparti'nin kuruluşundan günümüze kadar yapılan seçimlerde teşkilat çalışmalarının seçim sonuçlarına etkisinin yok denecek kadar az olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Hatta tam tersine seçim sonuçlarını olumsuz yönde bile etkilediği olmuştur. Çünkü sürekli teşkilatlarda ki görev değişiklikleri, yeni atamalar eski küskünleri çoğaltmış, teşkilatta görev almış kişiler arasında vitrinde bir problem yok görüntüsü verilse de kulislerde amansız bir çekişme yaşana gelmiştir. Yıllardır parti genel merkezi; il ve ilçe teşkilatlarını teşkilat mensuplarının karşılıklı birbirlerini şikayet ve jurnalleme metoduyla yönetmiştir. Genel merkez veri bankasını da bu metotla gelen bilgilerle doldurmuş, bizatihi kendisi sahada çalışma yaparak veri toplama zahmetine girmemiştir. Güçlü particilik imajı gereği “Tayyipcilik” sahtekarlığı ve yalakalığı ile müracaatlar üzerinden insan kaynakları oluşturmuş, şahsiyet, erdemlilik, ahlak, dürüstlük gibi kavramlar sahte çehreler tarafından perdelenmiş görmezlikten gelinmiştir.

Yazının devamı için »»


Fehmi YAĞLI
http://www.mirathaber.com/akpartide-sorun-metal-uyumsuzluk-14-1665h.html


Back To Top