22 Ekim 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

1234567891011»»»
 • Ali Rıza DEMİRCAN
 • ÂHİRET HAYATIMIZ FARKLI OLACAK
  BismillahirrahmanirrahimBiz insanları en güzel biçimde yaratan ve bizler için ebedi bir hayat takdir eden yüce Allah'ımıza hamd ederim.

  21 Ekim 2018 Pazar 11:22 Devamını Oku →
 • EKONOMİDE GAVURLARI TAKLİT AKILLI İŞİ DEĞİLDİR
  İnsana aklı bahşeden Allah’tır. Yükümlü olmanın temel şartı da akıldır. Duyu organları ve deneyler aracılığıyla geliştirilebilir olan akıl zirveye taşınsa da insanın dünya ve âhiret mutluluğunu sağlayamaz.  Bunun içindir ki aklı yaratan Allah İslâm’ı da Hayat Düzeni olarak seçmiş ve Peygamberleri aracılığıyla göndermiştir. Böylece dünya ve ahiret saadeti Akıl - İslâmbirlikteliğine bağlanmıştır.

  17 Ekim 2018 Çarşamba 08:39 Devamını Oku →
 • AKIL CENNET’E DE CEHENNEM’E DE GÖTÜRÜR
  Bismillahirrahmanirrahim

  14 Ekim 2018 Pazar 08:42 Devamını Oku →
 • DAVAYI ZİRVEYE ÇIKARACAKKEN KENDİMİZİ ÇIKARDIK
  Bazen telefonuma beni de etkileyen yazılar düşmektedir. 1997’de ölen merhum Galip Erdem’in nakledeceğim paragrafı da bu tür etkileyici cinsten:“Bizler da’vayı Ağrı dağının zirvesine çıkaracaktık. Bin zahmetle ve emekle acılar çekerek dağa tırmandık. Zirveye varınca sevincimiz sonsuzdu. Ama küçük bir noksanımız olduğunu fark ettik. Da’vayı dağın eteklerinde unutmuştuk. Meğer biz da’vayı değil kendimizi zirveye taşımıştık. ”

  12 Ekim 2018 Cuma 09:09 Devamını Oku →
 • SÜNNİLER ALEVİLER İLE EVLENEBİLİR Mİ?
  Bir öğretmenimizin “Alevilerin pişirdiği yemek yenmez” sözleri gündeme düşünce uzun yıllar önce Flash TV de yaptığımız programların birinde muhatap olduğum soru aklıma geldi. Canlı yayında verdiğim ve Youtube de 250 000 kişi tarafından izlenen cevabımızın yazıya dökülmüş ve özetlenmiş şeklini sunuyorum. İnşaallah bir diğer yazımızda ’yemek’ konusunu açıklamaya çalışacağız.

  11 Ekim 2018 Perşembe 08:56 Devamını Oku →
 • BİR İŞ MÜSLÜMAN YAPTIĞI İÇİN İSLÂMÎ OLMAZ
  Geçen bir yazımda kullandığım örneği burada bir kez daha dile getireyim.

  10 Ekim 2018 Çarşamba 08:51 Devamını Oku →
 • HOCAM ABDURRAHMAN ŞEREF GÜZELYAZICI’YI ANARKEN
  Hocamız Abdurrahman Şeref Güzel Yazıcı’yı  3 Ekim 2018 Çarşamba günü vefatının kırkıncı yılında Ali Emiri Konferans salonunda andık. Bu anma merasiminde yaptığım konuşmayı sunuyorum.

  06 Ekim 2018 Cumartesi 08:33 Devamını Oku →
 • FABRİKALAR NİÇİN BATIYOR?
  Biz Müslümanız. Kur’ân ve Sünnet ile ayarlı inancımıza göre Rabbimizin emirleri ve yasaklarına uyarak Ona ibadetle yükümlü kılındık. Mevlâmız pek merhametli olduğu için  emirleri faydamıza, yasakları da zararımızadır. Zararlı yasaklardan biri de zulüm olarak nitelenip savaş açılan faizdir. Faiz sosyal refahın değil felaketin sebebidir.

  05 Ekim 2018 Cuma 17:09 Devamını Oku →
 • DİYANETİ ELEŞTİRİLERİMİZDE HAKLILIĞIMIZ GÖRÜLEBİLİYOR MU?
  Merhum Nevzat Yalçıntaş hocamızın ifadesiyle Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin iki büyük kurumundan biri Ordu diğeri de Diyanet’tir.

  02 Ekim 2018 Salı 08:29 Devamını Oku →
 • CHP ‘ YE FAİZ ÇAĞRIMIZ
  Bizim hareket noktamız İslâm’dır. Seçimlerde tercihimizi de İslâmî çizgimize sadık kalıp ‘ehven-i şerreyn’diyerek yaptık. Bilerek ve bilinçle onayladığımız Recep Tayyip beyefendi kardeşimiz bir tarafa… son seçimlerde daha çok ‘iki şerden daha hafif olanı’diyerek AK Partiye oy vermemizin ana sebebi de CHP dir.

  26 Eylül 2018 Çarşamba 10:40 Devamını Oku →
Back To Top