14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

DENİZ BAYKAL VE SİYASÎ ETİĞİN İFLASI

İnsan Onuruna Saygılıyız da…

Kurucusu olduğumuz Mirat Haber’de yazar arkadaşlarımızla halka hizmet ederek Hak insanı olmaya, bir diğer anlatımla İslâmî çizgide güzel kul olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızın âhiret yatırımımız olması için İslâmî ahlâk ilkelerine bağlılık gösteriyor, aynı inancı paylaşmasak da insan onuruna saygı gösteriyoruz. İnsanları hoşlanmayacakları tarzda anmamaya da gayret ediyoruz.


Deniz Baykal’la Kişisel Problemimiz Yok

Acaba onuruna saygısızlık etmiş olur muyuz diyerek kendisiyle ilgili yazmayı ertelediğim kişilerden biri de Deniz Baykal oldu. Oldu da din, akıl ve ilimle çelişkili sözler, davranışlar, işler ve ilişkiler anlamına Münker ile mücadele de Rabbimizin yüklediği vazifemiz.

Sonuçta yazmaya karar verdim.

Deniz Baykal beyefendiye ilkesel değilse de kişisel bir karşıtlığımız yoktur. Allah acil şifalar versin, beyefendi uzun süredir hastalıkla mücadele etmektedir.

Bir ara ilgilenerek araştırmıştım. Beyefendi daha önce 9 dönem milletvekilliği yaptı. Yaşı da seksene varmış durumda. Tedavisi sırasında kendisine iletilen milletvekilliği teklifini memnuniyetle kabul ettiğini medyadan öğrenmiştim. Doğrusu yadırgamıştım ama herhalde iyileşmiştir zannıyla geçiştirmiştim.

Öğrendiğimize göre beyefendi en yaşlı üye sıfatıyla meclisimizin açılışını yönetemeyecekmiş. Çünkü hastalığı engelmiş.

Şimdi ülkemizin bir çocuğu olarak Deniz beyden bağımsız olarak sormadan edemiyorum:

Kişi yıllarca yaklaşık 36 yıl, dokuz dönem milletvekilliği yaptı, tamam. Hastalığı ve tedavisi yurt içi ve dışında millet bütçesine büyük harcamalara mal oldu ve olmaktadır, buna da evet. Emekli olsa iyi para alır ve emeklilik haklarından da yararlanır, âlâ.

80 Yaşında Hasta ve Onuncu Dönem Milletvekili Olma İhtirası

Böyle iken seksen yaşında ve hasta olan kişinin onuncu dönem milletvekili olmak ihtirası niye? Birileri siyasî amaçlarla teklif etse de hayır diyecek bilgelik nerede?

Ya Hû hiç mi Allah’ın huzurunda sorgulanma korkumuz yok? Hiç mi millet hakkı nedir bilmeyiz? Geçtik İslâm ahlâkını, varlığımıza kodlanan siyasî etikten de mi yoksunuz?

Kafa Aynı Kafa

Bu yazıyı henüz bitirdiğimde AK Parti’den ünlü bir isimle görüştüm; yazma, yazdınsa yayınlama, dedi. Anladım ki kafa aynı kafa. İktidarda veya muhalefette olmak bir şeyi değiştirmiyor. Bu arada bütün özellikleri kendilerini seçen  otoriteden aldıkları emirler doğrultusunda parmak kaldırmak olan milletvekillerinin ruhsal sağlıklarını da sorgulayabiliriz.

Allah kişisel çıkar odaklı siyasetten milletimizi korusun.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/ali-riza-demircan-deniz-baykal-ve-siyasi-etigin-iflasi-1-4719y.html


Back To Top