11 Aralık 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İlim adamlarımıza çağrı

Muhterem Hocamız

Kurucusu olduğum vakfımız ARDEV’in stüdyosunda hazırladığımız televizyon programları ülkemizin 50 kadar televizyonunda yayınlandı ve yayınlanmaktadır. Her biri 45’şer dakikalık olan bu programlar, değişik konularda olup sayıları 132’yi buldu. Çalışmalarımız hâlen devam etmektedir. Program örnekleri web sitemiz Ardev TV ( www.ardev.tv)’de izlenebilir.


Haber Sitemiz

Haber sitelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ama gündem oluşturan olaylara İslâm açısından bakarak yorum getiren –bildiğimiz kadarıyla– bir haber sitemiz yoktur. Oysaki ülkemizde her alanda yetişmiş ilim ve düşünce adamlarımız vardır. Vakfımız bu ihtiyacı görerek MİR’ÂT HABER ( www.mirathaber.com)isimli bir haber sitesi hazırlamıştır. İncelenmesi ricamızdır. Şu anda altısı Prof. Dr. Olmak on kadar akademisyen yazarımız vardır.

Mirat haber olarak sosyal medyada (Youtube, Facebook, Periskop, Twetter)canlı yayınlara da başlamış bulunuyoruz.

Gayemiz:

1. Ülkemizde gündem oluşturan olayları, İslâm zaviyesinden bakarak üç-dört paragraflık bilgilerle yorumlamaktır. Ana gayemiz budur.
2. İnsanımızın sorduğu sorulara Kur’ân ve Sünnet çizgisinde cevap vermektir.
3. Vahiy çizgisinde yazılacak köşe yazılarıyla insanımıza ışık tutmaktır.
4. İlim ve düşünce adamlarımızın yazdığı ve farklı kanallarda yayınladığı bilgilendirici ve bilinçlendirici kısa ve özgün çalışmalardan da yararlanıp yararlandırmaktır.

Böylece insanımızın, Hayata Müslümanca Bakmak düzeyine ulaşması için katkı vermektir.

MİR’ÂT HABER( www.mirathaber.com) adlısitemizi incelediğinizde sizlere fikir verecektir. Siyasî ve ekonomik bir amacımız yoktur. Amacımız güzel kulluk yaparak Rabbimizin rızasını kazanmaktır.

Ricamız

Sizlerden ricamız gündeme düşen olayları/haberleri ‘Müslümanca Bir Bakış’ ile değerlendiren yazılarla bize katkı vermenizdir.

Bu vesileyle iki konuda bizlere katkı sağlayabilirsiniz;

1. Güncel habere yorum yapmak,
2. Köşe yazısı yazmak,

Haber Yorum

Spor, Ekonomi, Sağlık, Siyaset, Eğitim, Gündem, Yaşam, Kültür-Sanat, Bilim, Kadın, Medya gibi konularla ilgili haberlere getireceğiniz yorumlar için aşağıdaki yöntem izlenebilir:

Haber sitelerinde gezinirken ilginizi çeken güncel haberi Kur’ân ve Sünnet açısından orta uzunlukta ( 3-5 paragraf ) yorumlayarak haberin başlığı ve haber sitesindeki adresi ile birlikte bizlere gönderebilirsiniz. Haber yorumlarını konuya uygun resimler eşliğinde yayınlanacaktır.

Köşe Yazısı

Belli bir habere bağlı kalmaksızın gelişen olaylara Kur’ân ve Nebevî Sünnet çizgisinde genel bir yazı hazırladığınız takdirde köşe yazısı olarak sitemize eklemek isteriz. Köşe yazısı yazanlarımızı fotoğraflarıyla yayınlamamız gerekmektedir. Fotoğraf gönderilmesi de ricamızdır.

Yazılarınızın altına isminizi veya sizin seçeceğiniz bir müstear ismi yazarak gönderebilirsiniz.

Haber sitemizle ilgili her türlü iletişim için editor[at]mirathaber.comveya ard[at]ardev.orgadresini kullanabilirsiniz. Haber yorumlarınız ve yazılarınızı da aynı adrese gönderebilirsiniz.

Çok çok küçük tasarruflar dışında onayınız alınmadıkça yazılarınızın içeriği ve üslubuna dokunulmayacaktır.

Hiç şüphesiz aynı olaya farklı bakışlar da olacaktır. Bunu zenginliğimiz olarak kabul edeceğiz. İmkân ölçüsünde ihtilafa neden olucu konulara da girmemeye çalışacağız. Şahısları eleştirici yazılara kapalıyız.

İlginizi ve ilim adamı kardeşlerimize duyurmanızı ve de haberleşebilmemiz için mail adreslerini edinmemizde aracılığınızı rica ederiz.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/ali-riza-demircan-ilim-adamlarimiza-cagri-1-2845y.html


Back To Top