16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

1234567891011»»»
 • Ali Rıza DEMİRCAN
 • Kur’ân’a Göre Cinler III
  İnsanlar mı Cinler mı Üstündür?-Doğrusunu Allah bilir- Işın benzeri vücut  yapılarından kaynaklanan hızları, engelleri aşma özellikleri, uzun yaşamları ve insanların göremediklerini görme yetenekleriyle cinler insanlardan   üstündürler. Ancak, yaratılmışların çoğuna üstün tutularak en güzel biçimde yaratılıp yeryüzününün halifesi kılındıkları için, mantık ve muhakeme başta olmak üzere genel nitelikleri itibarı ile, insanlar cinlerden üstündürler.Ne var ki insanların anarşi çıkarma ve kan dökme şeklindeki olumsuzlukları daha belirgindir. (Rahman 15, İsra 70,Tin 5, Bakara 30)

  16 Ocak 2019 Çarşamba 09:53 Devamını Oku →
 • Kur’ân’a Göre Cinler II
  Cinler akıllı, bilinçli ve iradeli varlıklardır. İnsanlar gibi bildirileri, emirleri ve yasaklarına uyarak  Allah’a ibadet etmeleri için yaratılmışlardır.

  15 Ocak 2019 Salı 09:55 Devamını Oku →
 • Kur’ân’a Göre Cinler I
  Cinlerin Varlığı Kur’ân ile Bildirilmiş midir? Melekler ve şeytanlar gibi akıl ve duyu organlarımızla kavrayamadığımız açıkça görülmez nitelikli yükümlü varlıklardan biri de Cin’lerdir. Cin isimli bir sûreyi içeren son ilâhi kitap Kur’ân’la bildirildiği için varlıklarına iman etmekle yükümlüyüz.Onların varlığını inkâr eden kişi yalnızca günahkâr olmaz; apaçık kâfir olur. Kafirler ise ebedî Cehennemliktirler. Cinler hakkında ancak, bütün varlıklar gibi onların da yaratıcısı olan Yüce Rabbimizden bilgi alabileceğimiz için tek başvuru kaynağımız, Rabbimizin insanlığa ulaştırdığı mesajlarının bütünü olan    Kurân-ı Kerim’dir.Son Peygamber  Hz.Muhammed aracılığıyla insanlığa sunulan ve diğer bütün kutsal kitapların              özünü de içeren Kurân-ı Kerîm’in Cin, Ahkaf, En’am Rahman ve Hıcr sûrelerinde Cin’lerle ilgili bilmemiz gerektiği ölçüde bilgiler verilmiştir. (Cin 1-15, Ahkaf 29-31,Sebe’ 12-14,En’am 112,128,130, Rahman 15,16,33,Hıcr 27)

  14 Ocak 2019 Pazartesi 13:32 Devamını Oku →
 • Kadınlar Kızlık Soyadlarını Kullanmalıdırlar
  -En doğrusunu Allah bilir- Peygamberlerin rehberlik ettiği ilk insan topluluklarından bu yana insanların her birine isim verilerek tanınmaları sağlanmıştır. İsimler insanlara bir ömür boyu eşlik edeceği ve olumlu ve olumsuz çağrışımlar yaptırabileceği için Yüce dinimizde isim konusuna önem verilmiştir. Bazı bilgiler sunalım:

  12 Ocak 2019 Cumartesi 10:00 Devamını Oku →
 • Dindarlığın Gerilemesinden Daha Doğal Ne Olabilirdi?
  Konda, 10 yıllık toplumsal değişim raporu yayınladı. Rapora göre ateist oranı yüzde 1'den yüzde 3'e çıkarken, dindar oranı yüzde 55'ten yüzde 51'e geriledi.

  11 Ocak 2019 Cuma 12:06 Devamını Oku →
 • Gülriz Sururi ve Benzerlerini Nasıl Anlayalım ve Analım?
  Mir’ât Haber’de ana gayemiz olaylardan hareketle gücümüz ölçüsünde İslâm Dini’ni anlatmaktır, hayata Müslümanca olumlu bakılmasına katkı vermektir. Bu sebeple “Gülriz Sururi cenaze merasimi istemedi” şeklindeki haber bizim için İslâm cenaze adabına ve İslâmî iman esaslarının bütününe veya bir kısmına inanmayan kişilerin cenazelerine yeniden değinme vesilesi oldu.

  09 Ocak 2019 Çarşamba 15:17 Devamını Oku →
 • ALLAH GÖRÜLEBİLİR Mİ?
  Akademisyenlerden biri katıldığı televizyon programında rüyada Allah'ı gördüğünü açıkladı.

  02 Ocak 2019 Çarşamba 09:49 Devamını Oku →
Back To Top