20 Ocak 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

1234567891011»
 • Ali Rıza DEMİRCAN
 • Üç semavî din var mı? II
  Kur’ân bütün nebiler-resûller’e indirilen ortak metin el-kitab’ı içerir

  20 Ocak 2018 Cumartesi 08:07Devamını Oku →
 • Seksüel prodüktörler
  Eylemlerini Medyamızda her gün hatta her an görmekle bunaldığımız seksüel prodüktörlere derin öfkeler duymakta olduğumuzu iyi biliyorum. Ne var ki  kav..lıklarını  yüzlerine vurmuyoruz. Ama vurmalıyız. Belki içlerinden utanan ve tövbekâr olanlar çıkabilir.

  20 Ocak 2018 Cumartesi 08:06Devamını Oku →
 • Üç semavî din var mı? I
  Tek dîn var, o da islâm’dırBismillah…Yüce Allah’ımıza hamd eder, aziz peygamberimiz Hz. Muhammed’e kalbî ihtiramlarımı arz eder, bağlılarını arttırmasını Rabbimizden dilerim.

  19 Ocak 2018 Cuma 11:47Devamını Oku →
 • Kur’ân ve sünnet ışığında koruyucu önlemler
  Cinselliği yaratıp üreme kanunu koyan Yüce Allah’ımıza Hamd ederim. Koruyucu Önlemler, dahil cinselliğe ilişkin olup insanlığın bilmeye muhtaç olduğu gerekli bilgileri Kur’ânî beyanlar çizgisinde ve gereğince açıklayan Aziz Peygamberimiz Hz.Muhammed’e salât ve selâm ederim.

  12 Ocak 2018 Cuma 10:25Devamını Oku →
 • Naylon imam ve fiilî tebliğ
  Yanılmıyorsam 1974 yılıydı. Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Merkez Cami İmam-Hatipleri için Bolu Eğitim Merkezi'nde düzenlemiş olduğu hizmet içi eğitim kursuna katılmıştım.

  09 Ocak 2018 Salı 12:37Devamını Oku →
 • Aydın Boysan fikrî namusu olan cenaze namazı kılınamaz açık bir kâfirdi
  İslâm Cenaze AdabıÖnce Aydın Boysan’dan bağımsız olarak İslâm cenaze adabına ilişkin bazı hususları açıklayalım:

  08 Ocak 2018 Pazartesi 15:55Devamını Oku →
 • İlim adamlarımıza çağrı
  Muhterem HocamızKurucusu olduğum vakfımız ARDEV’in stüdyosunda hazırladığımız televizyon programları ülkemizin 50 kadar televizyonunda yayınlandı ve yayınlanmaktadır. Her biri 45’şer dakikalık olan bu programlar, değişik konularda olup sayıları 132’yi buldu. Çalışmalarımız hâlen devam etmektedir. Program örnekleri web sitemiz Ardev TV ( www.ardev.tv )’de izlenebilir.

  06 Ocak 2018 Cumartesi 10:35Devamını Oku →
 • Günahlarımız için şeytanlaşarak mazeret üretmemeliyiz II
  Günahlarımız için Baş Şeytan İblîs gibi mazeret üretmemeli, Hz.Âdem gibi tövbe etmeliyiz. Mazeretlerimizden birinin “Önemli olan kalp temizliğidir, sen oraya bak,” şeklindeki yaklaşımlarımız olduğunu açıklamıştık. Bir mazeret şeklimiz de şöyledir:

  05 Ocak 2018 Cuma 10:57Devamını Oku →
 • Günahlarımıza mazeret üretmemeli tövbe etmeliyiz I
  Günahkâr insanın kalbi temiz olabilir mi?Altını çizmemiz gereken bir hakikat de günah işleyen müminlerin. Rabbimizin Cennetlerine girecekleridir. Her insan hata yapabilir. Günah da işleyebilir. Çünkü Yüce Rabbimiz bizi yeryüzü hayatımızda denemeye uğratacağı için bizim varlığımıza bütün çirkinliklere eğilimi kodladığı gibi tüm güzelliklere temayülü de kodlamıştır. Yani sevaplara da gibi günahlara da eğilimliyiz. Dolayısıyla mümin günah işleyebilir ama günah işlediğinde hemen Rabbini anar, kul olduğunu ve sorgulanacağını hatırlar da hemen bağışlanmasını ister.

  04 Ocak 2018 Perşembe 11:34Devamını Oku →
 • Sosyal medya ithamlarına eğitici cevaplarım V
  “Işid’in yaptıkları Geleneksel Fıkha Göre Meşrûdur” diyerek Işid’i desteklediğim ithamı

  31 Aralık 2017 Pazar 07:48Devamını Oku →