13 Aralık 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Meğer Japonlar da Çağdışıymış

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-kiyamet-tarikati-lideri-bu-sabah-asildi-40888149

Hürriyet’ten aldığımız habere göre:

Japonya’da Kıyamet tarikatı lideri asılmış.


Ölüm cezasına ilişkin son makalemizi, Batı’yı yarı ilahlaştıran Prof. Dr. Hikmet Sami Türk’ün ölüm cezasını çağdışılıkla nitelemesi üzerine yazmış, gerçek çağdışıların ölüm cezasına karşı çıkanlar olabileceğine değinmiştik.

(http://www.mirathaber.com/olum-cezasina-karsi-cikmak-cagdisiliktir-hikmet-sami-turk-ornegi-modern-cagdisilik)

Bilimsel tahminlere göre yeryüzünde on milyona yakın canlı türü var. Bunların her biri yaratıcıları olan Allah’ın yüceliğini yansıtırcasına ihtişamlıdır. Ama bu canlılar içinde en muhteşemi insan türüdür. İnsan en güzel kıvamda yaratılmış varlıktır. Tüm yeryüzü varlıkları onun için yaratılmıştır. Göksel varlıklar da ona hizmetkâr kılınmıştır. İnsan Rabbimiz tarafından denemeye uğratıldığı için iradeli sözleri ve işlerinden sorgulanacak, mükâfatlandırılacak veya cezalandırılacaktır. Daha açık bir anlatımla insan ebedilik takdir edilmiş varlık türüdür.

Biz Yaratanımızın insanlığa son mesajlarını içeren Kur’ân’dan aldığımız bilgiden ve ortak akıl verilerinden hareketle, tasarlayarak kasıtla insan öldürenlere ölüm cezası verilmesini insanlığın hayrına görüyoruz. İnsana saygıyı içeren adil ve caydırıcı bir ceza olarak görüyoruz.

Burada mühim olan ölüm cezasının herhangi bir suça değil kasıtla öldürme suçuna verilmesidir. Bir diğer önemli husus da maktulün varislerine ölüm cezasını düşürme yetkisinin verilmesidir.

Gerçekten Kısas/bire bir ceza denilen bu Kur’ânî ve aklî cezanın gerekliliğini materyalistler değil; iman, akıl ve gönül birlikteliğini kurabilenler kavrayabilir.

Maksadımız konuyu yeniden yazmak değildi. Madde medeniyetini gerçek medeniyet olarak algılayan insanların teknoloji devi olan Japonya’yı nasıl çağdışı olarak kabul edebileceklerine değinmekti.

Malum Hikmet Sami Türk’te örnekleşen yaygın Batı’cı anlayış ölüm cezasını çağdışı görüyor. Japonya ise Kıyamet Tarikatı Lider’ini asmış.

Bilmiyorduk meğer Japonya da çağdışıymış. Evvel yok idi iş bu rivayet yeni çıkmış olsa gerek.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/ali-riza-demircan-meger-japonlar-da-cagdisiymis-1-4703y.html


Back To Top