17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

“Ortalık karıştı” diye diyanete iftira mı ediyorsunuz?

https://odatv.com/diyanet-alkollu-otelde-toplanti-yapti-ortalik-karisti-12041802.html

Önce Oda tv’nin Haberini Okuyalım:

“Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen bir etkinlik dikkat çekti.


Diyanet, 2018 yılı Hac organizasyonunda görevlendirilecek olan tecrübesiz din görevlileri ile kadın irşat görevlilerine yönelik bir eğitim semineri düzenledi.

Geçen Pazar günü gerçekleşen seminer, Antalya'da, Starlight Otel'de yapıldı.

Düzenlenen seminere Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, İl Müftüsü Osman Artan ve Manavgat İlçe Müftüsü Mustafa Atilla gibi isimler katıldı.

Diyanet'in seçtiği 5 yıldızlı Starlight Otel'inde alkollü servis yapıldığı, otelin özellikleri arasında da alkol seçeneği yer aldığı görüldü.”

***

Oda tv’nin verdiği haberde ortalığın karıştığına dair bir belirti yok. Ortalığın karıştığı tesbiti Oda tv’nin iftirasıdır. Çünkü Diyanet laik hukuk devletinde anayasal bir kuruluştur. Bu gibi hususlarda hassasiyeti olmaz. Külliyen yalandır. Ama oda tv, Diyanet’te bu gibi durumlarda itirazların yükselebileceği varsayımından hareketle iftiracı durumuna düşmüştür.

Diyanet çok daha büyük haramlar işlenirken hatta bizzat kendisi işlerken bile kılı kıpırdamıyor. Çünkü Diyanet ricali, genelde haram özelde faiz yiyor. Ama koca Ülkemizde 120 000 personelden bir itiraz yükselmiyor.

Oysaki Kur’ân’da faiz alkollü içkilerden daha şedid bir haramdır. Faizi yerler de haklarını yemeyelim içki içmezler. Açıktan içki içeni de şimdilik içlerinde barındırmazlar. Ama içki içilen bir otelde program yapmak onlar için umur-u âdiyeden/sıradan işlerdendir.

Diyanetin ülkemizde ne Fetö ve ne de İsmail ağa veya Menzil cemaati kadar ağırlığı var. “Diyanet’in Neden Toplumsal Bir Ağırlığı Yok?” başlıklı iki makale yazarak sebeplerini incelemiştim. Bu yazıların ilkinden küçük bir alıntı yapmak istiyorum.

Maaşlar Genel Bütçeden Alınıyor

a. Diyanet görevlileri de İlahiyat akademisyenleri de maaşlarını genel bütçeden almaktadırlar. Bir diğer anlatımla sömürücü bankalar, genel ve özel evler, haram eğlence sektörü, modern kumar kurumları, alkol üreticisi ve satıcısı müesseselerden alınan ve asgari ücretlilerden kesilen vergilerden oluşan devlet bütçesinden almaktadırlar.

Demokratik laik bir düzende bile çözümlenebilecek bu mesele Diyanetimiz ve de İlahiyatlarımız tarafından bir problem olarak da görülmemektedir. Hiçbir ıstırap ve talep de yoktur.

Maaşların Bir de Bankalardan Alınması

b. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi manen kirli maaşlar daha da kirletilerek Helâl vasfı yanı sıra Tayyibvasfı da köreltiliyor. Çünkü
Müftülükler ve ilâhiyatlarda maaşlar daha fazla promosyon/faiz veren ve kişisel krediler açan bankalara yatırılıp oradan alınıyor.


İşte böyle…Faiz dahil haram yiyen Diyanet içki servisi yapılan bir yerde seminer yapmaktan kaçınır mı?

Zavallı Oda Tv …. “Ortalık karıştı” başlığını atmakla müfteri olacağını nereden bilebilirdi?

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/ali-riza-demircan-ortalik-karisti-diye-diyanete-iftira-mi-ediyorsunuz-1-3872y.html


Back To Top