19 Ocak 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Ali Ulvi ALTINSOY
 • Vatan haini Atatürkçü olabilir mi?
  Atatürkçülük bir ideoloji olarak ulusalcı kurtuluş ideolojisidir, Batıya karşı Müslümanların güçlenmesi için o dönemdeki bir stratejidir.

  13 Kasım 2017 Pazartesi 10:53Devamını Oku →
 • Nijer vak'asından dersler
  1,8 milyar sinmiş Müslüman için Afrika çöllerinden mesaj var. 

  27 Ekim 2017 Cuma 10:00Devamını Oku →
 • Avrupa kıtası yoktur
  Bilimsel açıdan Avrupa diye bir kıta coğrafyada bulunmamasına rağmen dünya bunun var olduğuna inandırılmıştır. Böylece zihin denetimi ve sömürü yönünde bir zafer elde edilmiştir.

  20 Ekim 2017 Cuma 10:32Devamını Oku →
 • Haberciliğin düşmanı tıkçılıktır
  Giderek yayılan yanıltıcı habercilik ve haksız tık almaya odaklanmış okur istismarı gelişmekte olan İnternet gazeteciliğinin Türkiye’deki en büyük düşmanıdır

  15 Ekim 2017 Pazar 00:56Devamını Oku →
 • Şampiyonlar ve darbeler
  Futbol ligleriyle siyaset ve derin devlet arasında kuvvetli ilişkiler olduğunu herkes bilir. İktidarlar eskiden bu yana spor kulüpleri üzerinde etkili olmak, onların toplum yönetme gücünden yararlanmak ister. Buna derin devletin, Gladio’nun, eski özel harp dairesinin, yani arka planda ülke üzerinde etkisi olanların karışmaması beklenemez. Pekiyi ne kadar?

  05 Ekim 2017 Perşembe 10:50Devamını Oku →
 • Akraba evliliği sağlıktır
  Toplumda kuzenlerle olan helal evliliklere bilimsellik görünümü altındaki saldırı temelsizdir, bilimsel değildir, İslami hiç değildir. 

  19 Eylül 2017 Salı 11:23Devamını Oku →
 • Para Kuran'la başladı
  Kağıt para zannedilenin aksine Lidya'da ya da Çin'de değil Kuran-ı Kerim ile başladı. Ancak bugünkü uygulaması bunun saptırılmış, kötüye kullanılmış halidir.

  14 Eylül 2017 Perşembe 12:35Devamını Oku →
 • Sapıklık ve batıyataparlık
  Toplumca tanınan bir amcanın yeğeniyle aleni sapık ilişkisi izledikleri Batıyatapar dinindeki boşluklardan kaynaklanmakta

  26 Ağustos 2017 Cumartesi 10:59Devamını Oku →
 • Münafık ve cemaat
  Münafıklar karmaşık, sorunlu, trajik insanlardır. Ancak Kaderde bir amaç için yaratılmışlardır. Tıpkı sivrisineğin, hatta sıtma taşıyan öldürücü Anofel sivrisineğinin Kaderde bir yaratılış maksadı olduğu gibi münafığın da Levh-i Mahfuz'da bir amacı vardır.

  01 Ağustos 2017 Salı 14:37Devamını Oku →
 • Batıyataparlar Barselona’ya
  Türkiye’nin münevver kesimi kitleler halinde yabancı ülkelere göç hazırlığı yapıyor. “Artık yaşanmaz bu ülkede” diyerek, Amerika’da, Avrupa’da mülk alıyor. Barselona’da gayrimenkul fiyatları Türk emlakçıların elinde patlama noktasında. Bu, kabul edilebilir bir durum mu?

  11 Temmuz 2017 Salı 11:52Devamını Oku →