16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Allah ile savaş halindeyiz

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, hükümetin torba yasa tasarısına koyduğu havuz sistemini desteklediklerini belirterek, "Esnaf, sanatkar, KOBİ'ler üretiyor, millet çalışıyor bankalar ve faiz sistemleri kazanıyor. Bu durum sürdürülebilir değildir. Havuz sistemi hakkıyla uygulanırsa bu sömürü hortumu kesilir, millet rahat nefes alır." ifadesini kullandı.
Allah ile savaş halindeyizHavuz sistemi konusunda, refah yol döneminde sistemin kurucusu Erbakan'nın başmüşaviri Prof. Dr. Mete GÜNDOĞAN’a mikrofonu uzatmak lazım. Bu yeni havuz söylentilerinin gerçek dışı olduğunu öğrenmek isteyen “Havuz Sistemi Geri dönüyor Aldatmacası” başlıklı yazısını şu linkten okuyarak görebilirler. http://www.mirathaber.com/havuz-sistemi-geri-donuyor-aldatmacasi-14-3162h.html

Hükümlete yağcılık yaparak destek olunmaz. Hükümetin yaptığı yanlışları kırmadan dökmeden, adam gibi söyleyeceksiniz, onlarda hakkın gerçekleşmesi için samimi olursa, doğru olan işler yapılacak. Eleştirilerimizi hak bildiğimiz eksende yapmaya devam edeceğiz. Umulur ki yöneticilerimize fayda verir.

Afrin’de savaşmıyoruz.

Sınırlarımız boyu oluşturulmak istenilen terör örgütünü ortadan kaldırmak için devletimizin başlattığı askeri operasyon bir savaş değil, terörün yok edilmesi için yapılan haklı bir müdahaledir. Bir devletle savaş halinde olsaydık, buna savaş diyebilirdik. Ama karşımızda bir terör örgütü var. Ne kadarda arkasında ABD olsa da...

Allah ile savaşıyoruz:

Ey iman edenler! Allah’ın emirleri ve yasaklarına aykırılıktan sakının ve eğer gerçekten iman etmiş kimselerseniz (ana paranızı alın ama) faizden geriye kalanı bırakın. Eğer böyle yapmazsanız Allah ve Resulü tarafından size saç ilan edilmiş olduğunu bilin. (Bakara 278-279...)

Cumhurbaşkanımız “Diklenmeyeceğiz ama dik duracağız” der hep. Faize karşı Allah’la savaşan banka sistemine hem dikleneceğiz hem de dik duracağız. Çünkü diklenmeden dik durulmaz.

Neden böyle yapmak zorundayız?

Çünkü bıçak kemiğe dayandı. 2016'ya göre bankaların faiz gelirleri % 30,9 artarak yani 52, 4 milyar lira artarak en yüksek seviyesine ulaştı. Açalım:

2016'da 194,7 milyar lira olan bankaların faiz geliri, geçen yıl 247,5 milyar liraya yükseldi.

Bu gelirin 47,3 milyar lirası tüketici kredilerinden, 9 milyar lirası kredi kartlarından, 30 milyar lirası taksitli ticari kredilerden ve 113,9 milyar lirası diğer kredilerden alınan faizlerden oluştu.

Millet yıkılmadan, bizi buna mahkum eden para kredi sistemini yıkacak siyasi irade istiyoruz. Öyle uyduruk havuz sistemi ile bu iş olmaz. Faizi kaldıracak alternatif üretmeyen bürokratların kökünü kazımalısınız.Hem siyasi geleceğiniz için hem millet için.

Bu sistem değişmediği taktirde, Türkiye’de siyaset yapanlar asla halka refahı getiremeyecektir. Milletinizi göz göre göre; sistemi dışa bağımlı yöneten, faizci sisteme hizmet eden kripto bürokrasinin önerilerini taşıyan mevcut uygulamalar, yeni finansal modelin inşasıyla değiştirilmelidir.

Karar vereceğiz; Ya Allah ile savaşa devam edeceğiz ya faizci bankacılık sistemi ile...

Selam ve dua ile...

Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/allah-ile-savas-halindeyiz-3-3191h.html


Back To Top