14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Allah merhametliyse neden insanlar aç, susuz ve yokluk içinde ölüyor?

Allah gerçekten merhametli midir? Eğer öyleyse bunca aç, susuz ve yokluk içinde ölen insana acımaz mı? Sınav olduğunu ve cennetle ödüllenilecekleri söyleniyor. Benim inandığım o en merhametli, sevgi dolu Allah bunu yapmaz. Dünya hiç de Allahtan beklediğim gibi değil? Ya Allah benim inandığım gibi iyi değil, ya da inandığım Allah bu değil?
Allah merhametliyse neden insanlar aç, susuz ve yokluk içinde ölüyor?
Problem Bilgi Yetersizliğimizden Kaynaklanıyor

Hatanız Allah’ın insanları yeryüzünde denemeye uğratmak için yarattığı gerçeğini bilmemeniz ve hayatın yalnızca dünya hayatından ibaret olduğunu sanmanızdır.

Allah merhametlidir. Her insana ve canlıya yetecek kadar rızık yaratmıştır. Yani yarattığı her canlının rızkını vermeyi üstlenmiştir.

İnsanlar çalışmıyor veya birileri insanların haklarını yiyor ve buna müdahale etmesi gereken insanlar da görevden kaçarak müdahale etmiyor. Ya da yapılması gereken mücadele için yardıma gelmiyor.

Allah denemeye uğrattığı insanlara  -duruma göre-müdahale veya  yardım  görevini yüklemiştir. Sizin gibiler de hatayı Allah ‘ta bulup yan yatıyor. Yani kendisine yüklenen faizciler ve işgalciler gibi  sömürücü zalimlerle mücadele görevini yapmıyor.  Kaldı ki âhiret hayatı ile irtibatlı kulluk denemeleri olmasa ve sizin istediğiniz gibi herkes müreffeh yaşasa hayat durur, atılım ve üretim olmaz…


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/allah-merhametliyse-neden-insanlar-ac-susuz-ve-yokluk-icinde-oluyor-16-4897h.html


Back To Top