20 Ekim 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Alman vekillere Müslüman karşıtı mesajları sebebiyle soruşturma açıldı

Aşırı sağcı iki Alman vekiline yılbaşı akşamı attıkları Müslüman karşıtı mesajlar nedeniyle soruşturma açıldı.
Alman vekillere Müslüman karşıtı mesajları sebebiyle soruşturma açıldı
BBC'nin haberine göre Almanya için Alternatif Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Beatrix von Storch'un Twitter hesabının attığı "Müslüman karşıtı kışkırtıcı mesajlar" nedeniyle haftabaşından itibaren geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

ARAPÇA MESAJ GERİLİMİ ARTTIRDI

Köln polisinin Arapça attığı yeni yıl mesajı sonrası Storch, polis teşkilatını “barbar ve tecavüzcü çetelerin bir sürü Müslüman adamının” gönlünü almakla suçladı. Hakkında soruşturma açılan bir diğer politikacı ve parti liderlerinden biri olan Alice Weidel de yetkililerin "ithal, yağmacı, tacizci, küfürbaz ve adam bıçaklayan göçmn çetelere boyun eğdiğini" yazdı.

POLİTİKACILARA NEFRET SÖYLEMİ SUÇLAMASI

Polis her iki politikacının da nefret kışkırtıcılığıyla suçlanabileceğini söyledi. Politikacılar hapis ya da para cezasına çarptırılmakla karşı karşıya.

MESAJLAR SİLİNDİ

Twitter ve Facebook ise iki kadının mesajlarını sildi. AfD liderleri bu uygulamayla Alman yetkililerini komünist Doğu Almanya'daki gizli servis Stasi gibi hareket etmekle suçladı.

KADINLAR İÇİN GÜVENLİK BÖLGESİ BİR İLK

Köln'de iki yıl önce yılbaşında yaşanan ve günlerce konuşulan taciz iddialarından sonraki yılda polisin Kuzey Afrika kökenli birçok göçmeni sorgulaması tepki çekmişti. Berlin'de bu yılbaşı akşamı ise ilk defa kadınlar için özel “güvenlik bölgeleri” oluşturuldu. Ayrıca Köln polisi bu yıl farklı dillerde mesajlar paylaşmıştı.
 


Timetürk
http://www.mirathaber.com/alman-vekillere-musluman-karsiti-mesajlari-sebebiyle-sorusturma-acildi-38-2819h.html


Back To Top