21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Ampüte milliler övünç vermemelidir

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, 3 Aralık engelliler günü faaliyetler çerçevesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ziyaret etti.
Ampüte milliler övünç vermemelidir
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Orgeneral Akar, Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ve teknik heyetini kabul etti.


Ampüte millilerimiz futbolda Avrupa şampiyonu olarak önemli bir başarı sağlamış ve ülke olarak bizi mutlu etmişti.

Ampüte Millilerde uluslararası müsabakalarda başarılı sonuçlar o kardeşlerimizin ve onları destekleyenlerin başarısıdır. Ancak bu bir övünç kaynağı değil, devlet olarak başarısızlığımızın göstergesidir.

Ampüte demek ameliyatla bacaklarının kesilmiş olmasıdır. Bunların genç yaşta ve sporcu kişiler olması, çoğunun gazi olması veya patlayıcı saldırısına maruz kalmış vatandaşlarımız anlamına gelir.

Yani bu engelli aslanlarımız muharip askerlerimizden veya teröre maruz kalmış yiğitlerimizdir.

Dolayısıyla gelişmiş ülkeler, oralarda terör ve savaş olmadığından, mayınlar döşenmediğinden, asker kayıpları çok az olduğundan, onbinlerce gazileri olmadığından rakibimiz değildir.

Savaş, terör ve mayın döşeli suni olarak geri bırakılmış ülkelerdeyse ampüte bir nüfus vardır ama ileri bir spor endüstrisi ve tesis altyapısı yoktur.

Dolayısıyla ileri spor ülkesi olup teröre savaşa maruz kalmayan İsviçre, Amerika, Finlandiya, Hollanda, Norveç, Çin, Japonya, Yunanistan, Güney Kore, Avustralya rakibimiz değildir.

Savaşa teröre maruz kalmasına rağmen ekonomisi geri Afganistan, Angola, Yemen, Mozambik, Kolombiya, Suriye ve Irak da rakibimiz değildir.

Hem ekonomisi gelişmiş hem de uzuvlarını kesmek zorunda kaldığımız yüksek sayılarda kahraman genç sporculardan oluşan tek ülke biziz.

Ampüte kahramanlarla mücadeleye devam etmelerinden dolayı iftihar ediyoruz.

Ama Türkiye'nin özel durumundan dolayı ampüte millilerimizin madalya kazanması haber değildir. Kazanmaması haberdir.

Yoksa her sahada gördüğümüz beceriksiz organizatörlerin, iş bitirici çakalların, cahil ve düşük zekalı gösterişçilerin, haksız para yemekten başka işe aklı çalışmayanların, kısaca münafıkların ve alenen Kuran-ı Kerim'e uymayanların her köşebaşında yuvalanmaları neticesinde orada da kapasitemizin altında sonuçlar alır, Bayrampaşa'dan küçük İzlanda karşısında olduğu gibi orada da rezil olurduk.

A. Galip GÜMÜŞDERE
http://www.mirathaber.com/ampute-milliler-ovunc-vermemelidir-2-2533h.html


Back To Top