22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

'Ayşe Arman ve akla aykırılık'

Allah, Alemlerin Rabbidir. Her bir varlığı evrim çizgisinde yaratmıştır ve yaratmaktadır. Mesela; İnsanın ana rahminde ki oluşumu, gelişimi, doğumu, çocukluluk ve olgunluk dönemleri de evrim çizgisini izlemektedir. Ama türler arasında sıçrama yoktur, görülmüş/izlenmiş de değildir. İnsanlığın bilinen tarihinde böyle bir olay yaşanmamıştır.
'Ayşe Arman ve akla aykırılık'
Mirathaber.comsitemiz için Hürriyet’e nazar ederim. 21 Mart tarihli 2017 tarihli Hürriyet’e Ayşe Arman’ın “Evrim Teorisini Müfredattan Çıkarmak Akla Aykırı” başlıklı yazısı dikkatimi çekti. Sayın Ali Alper’le konuşmayı içeren yazıyı okuyunca “tam da akla aykırı bir yazı” demekten kendimi alamadım.

Biz Allah’a iman temelinde ilmî çalışmalar yapan bütün ilim adamlarımıza saygılıyız. Çünkü araştırmaya konu her varlık Rabbimizin yaratığıdır ve ilmi çalışmalar imanımızı pekiştirir. Maddi varlıkların yaratıcısı, insanın halıkı olan Allah olduğu için ilmî verilerle İslâm arasında çelişki olmaz. Çelişki görülüyorsa ilgili konuyu ya İslâm’ın ana kaynağı olan Kur’ân’dan öğrenemeyişimizdendir ya da teorilerin ilim diye ortaya konmasından kaynaklanmaktadır.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/ayse-arman-ve-akla-aykirilik-14-386h.html


Back To Top