17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Bahçeli (MHP) mevcut iktisadi faizci borca dayalı para kredi sistemine karşı çıkmalıdır

Geçtiğimiz günlerde gurup konuşmasında Sayın MHP genel Başkanı Devlet BAHÇELİ gündem belirleyici açıklamalar yaptı. Bu açıklamalar kimi köşe yazarlarını olağanca rahatsız etti. Bunlardan biride Yalçın DOĞAN. Sayın BAHÇELİ’NİN deyim ve ata sözlerimizi sık sık kullandığı konuşmalarında, alay eder gibi Yalçın DOĞAN Laf salatası diyor. Yalçın DOĞAN’ın küçümsediği, BAHÇELİ’İN kendisi mi yoksa ata sözleri mi bilmiyorum. Ancak tecrübelerin ürünü olan özlü sözlerimizin kullanılmasına “laf salatası” demek bir aydın kişilikten öte, sayın Devlet BAHÇELİ’ye duyulan öfkenin göstergesi.
Bahçeli (MHP) mevcut iktisadi faizci borca dayalı para kredi sistemine karşı çıkmalıdır
Türkiye’de siyasi partilerin siyaset yapma geleneğinin dışında, BAHÇELİ bir şey söylemedi. Ak parti ile ip düellosu olgusu ortadadır. Ancak ülkeyi bölüp parçalamak için, dış güçlerle sürekli yatak değiştiren PKK’nın siyasal uzantısı HDP ile diğer siyasi partilerin ilişkilerini de biliyoruz. BAHÇELİ’NİN yeni Türkiye İçin yeni dükkan açması da doğaldır.

Yalçın DOĞAN Ak parti aleyhtarı biri olabilir, kimse buna bir şey diyemez. Ama aydın olması konusunda iyi puan alacağını düşünmüyorum. Kaleminizi oynattığınız zaman eleştirilerinizden feragat etmeden hakkı üstün tutacak bir düstura sahip olmanız gerekir.Emrolunduğunuz gibi dosdoğru olmak zorundasınız. Ekmeğinizi kaleminizin ucuyla yiyorsunuz. O kaleme haram bulaştırmamak da aydınların dikkat etmesi gereken önemli bir konu. Türkiye’de buna ne kadar dikkat ediliyor, kim nedir necidir? amacı nedir? halkımız tarafından elbette biliniyor.

BAHÇELİ’yi eleştiren Yalçın Doğan bey’e soruyorum? Örtülü destek gönderdiğiniz İyi Parti’nin parti programını okudunuz mu? Okuduysanız iyi partinin dışa bağımlı ekonomik politikaları ile ilgili hangi eleştirileri getirdiniz? Size bunu soruyorum çünkü siz BAHÇELİ’NİN ata sözlerini kullanmasına “Laf salatası” derken yi patiye çalışıyorsunuz.

Yazarlar, aydınlar dürüst olmalı. Adam gibi meramını ortaya koyacaksın. Sen bu manevraları kendinde hak göreceksin, istediğini gibi eğip bükeceksin, ama siyasiler kendi konsept ve çıkarlarındaki manevraları alay eder gibi ortaya koyacaksın...

Gelelim baraj meselesine...

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/bahceli-mhp-mevcut-iktisadi-faizci-borca-dayali-para-kredi-sistemine-karsi-cikmalidir-5-2377h.html


Back To Top