11 Aralık 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Başbakan Yıldırım: ABD yönetimi Gazze'deki katliamı teşvik etti

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail'in Gazze'deki katliamına ilişkin, "Bu vahşete Amerikan yönetimi seyirci kaldı, seyirci kalmakla da kalmadı, teşvik de etti. 63 kardeşimizin katili, İsrail yönetimi olmakla beraber aynı zamanda ABD yönetimidir." dedi.
Başbakan Yıldırım: ABD yönetimi Gazze'deki katliamı teşvik etti
Bugün Diyarbakır'da düzenlenen mitingde Kudüs'teki Filistinlilere yapılan alçakça saldırıyı lanetlediklerini vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Kudüs bizim ilk kıblemiz, mukaddes bir belde. Sadece Müslümanların değil, sadece Hristiyanların da değil, 3 dinin buluştuğu, hoşgörünün, kardeşliğin, insanlığın merkezi ama insanlığın merkezini İsrail yönetimi kana buladı. 8 aylık bebeden 70 yaşındaki neneye kadar maalesef gözlerini kırpmadan insanları öldürdüler. Bu vahşete de dünyanın efendisi olduğunu söyleyen Amerikan yönetimi seyirci kaldı, seyirci kalmakla da kalmadı teşvik de etti. Dolayısıyla Filistin'de şehit edilen 63 kardeşimizin katili İsrail yönetimi olmakla beraber aynı zamanda Kudüs'e büyükelçiliği taşımada inat eden Amerikan yönetimidir. İkisi de sorumludur. Bölgeyi kana bulamışlardır, bölgedeki istikrarı, bölgedeki barışı maalesef yıkmışlardır."


AA
http://www.mirathaber.com/basbakan-yildirim-abd-yonetimi-gazzedeki-katliami-tesvik-etti-38-4242h.html


Back To Top