16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Bayram CEYHAN
 • Babalar günü geçmez. Her gün babalar günüdür
  Bu gibi günlerin kutlanmasında zahirde bir sorun yoktur. Çünkü bu günü bir müslüman dini bir ritüel olarak değil, karşılıklı tebrik ve mutlu etme olarak kutlamaktadır. Dolayısıyla, bu açıdan başka bir dinin merasimini taklit etmek söz konusu değildir. Evrensel bir kutlama olarak ortaya çıkan bu gibi günlerde, İslam'a aykırı haram bir fiil işlenmediği takdirde, kutlanmasında bir sakınca yoktur. Hatta eğer anne-babaya karşı gerçekten bir saygı ve sevginin geliştirilmesine ve onlara yardım ellerinin uzanmasına bir katkı sağlıyorsa, bu İslam açısından da hoş görülür.

  20 Haziran 2017 Salı 14:11 Devamını Oku →
 • Boşanmak isteyen eşini pompalı tüfekle vurdu
  Ankara’da 8 ay önce kaçarak evlenen ve bir süre önce eşine boşanma davası açan kadın, konuşmak için çağıran kocası tarafından pompalı tüfekle vurularak ağır yaralandı. Biz bu olaydan hareketle İslâm'da boşanma konusuna değinmek istedik.

  13 Haziran 2017 Salı 14:03 Devamını Oku →
 • İbadetin ve tevhidin kalbi: Dua
  Duanın nasıl olması gerektiğini bizlere Kur’an ayetleri ve Peygamber (sav) öğretmektedir. Duanın önemi Kuran ve sünnette geniş bir şekilde açıklanmıştır. Furkan suresinin 77. ayetinde Allah(cc) şöyle buyurmaktadır:

  10 Haziran 2017 Cumartesi 13:43 Devamını Oku →
Back To Top