21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Beşir AYVAZOĞLU
 • Sahaflarda geçmiş zamanı aramak
  Üsküdar’a yolunuz düşerse, Marmaray İstasyonu’nun sağ taraftan arkasına geçiniz; Balaban Tekkesi’nin hemen karşısındaki alanda kurulmuş uzunlamasına bir çadır göreceksiniz. Bu çadırda, sahaf dostlarımız, IV. Üsküdar Sahaf Festivali kapsamında meraklıları ve kitap kurtlarını ağırlıyorlar. Geçmiş zamanları günümüze taşıyan kitap kokusunu hissedecek, karşılıklı olarak sıra sıra dizilmiş standlarda kesenize çok uygun ikinci el kitaplar, dergiler, fotoğraflar, kartpostallar bulacaksınız. Tabii, arayanlar için nâdir eserler de yok değil…

  12 Ekim 2017 Perşembe 11:40 Devamını Oku →
 • Beyazıt Devlet Kütüphanesi
  Geçenlerde İstanbul’un yeni İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz’ı tebrik maksadıyla ziyaret ettim ve kendisinden beni çok sevindiren bir müjde aldım. 

  05 Mayıs 2017 Cuma 11:07 Devamını Oku →
 • Ezana ve Ezan Şiirlerine Dair
  Perşembe günkü yazımda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ezan ve salâlara standart getirileceğini, minarelerde kullanılan ses cihazlarının desibel ayarlarının gözden geçirileceğini, çok sayıda caminin bulunduğu bölgelerde de ezanların birbirine karışmaması için düzenleme yapılacağını açıkladığından söz etmiş, bunun çok sevindirici bir haber olduğunu belirttikten sonra minare meselesi hakkındaki görüşlerimi açıklamıştım.

  27 Şubat 2017 Pazartesi 16:29 Devamını Oku →
Back To Top