All for Joomla The Word of Web Design

Bilim adamları: Otizmin kaynağı şeker şurubu

Amerika’daki prestijli Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bilim adamları tarafından Monsanto şirketinin yaygın tarım ilacı Roundup’ın glifosfat özelliklerinin 2025 yılına kadar her iki çocuktan birinde otizme yol açacağı belirtildi. Biyoloji profesörü Stephanie Seneff, bu gidişle yedi sene içinde çocukların yarısında otizm görüleceğini ifade ve iddia etti.

Son 30 yılda yayınladığı 170 hakemli makaleyle saygın bir yer edinen ve ardından tabiata yayılan kimyasalların Alzheimer, otizm, ve kalp hastalıklarındaki etkisine yoğunlaşan MIT profesörü, Monsanto şirketinin Roundup maddesinin ve bu maddeye bağlı Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) tarafından yapılan glifosfat tarzı zehirlenmenin bunun dünyada artan otizmin ana kaynağı olduğunu belirtti. Seneff, soya ve mısır gibi GDO’lu bitkiler ve Roundup kullanımının, çinko ve demir eksikliğine, düşük serum sülfata, inmelere ve mitokondri bozukluklarına yol açtığını vurguladı.

Hemen hemen bütün endüstriyel gıdalar soya maddesi ve mısır şekeri içerdiğinden, hayvancılıkta GDO’lu yemler kullanıldığından, buğdaya Roundup maddesi sıkıldığından, hepsinde az miktarlarda olsa da bir araya geldiklerinde büyük bir etki gösterebiliyorlar. Yakın zamanlarda bu tarım ilaçlarını kullanan çiftliklerin yakınlarında yaşayan hamile kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmada %60 daha yüksek otizm riski olan çocuklar doğurdukları ortaya çıktı.Canlıların Allah tarafından yaratılışlarının, yalnızca kendi içlerinde değil çevreleriyle de belirleyici ilişkilerinin program kodu olan genetikle oynamak, sorumsuzca yaradılışın temel planını sadece kâr elde etmek ve para kazanmak için değiştirmek büyük bir çılgınlıktır. Kuşkusuz bu, Şeytan’ın Kuran-ı Kerim’de açıkça vaad ettiği yaradılışı değiştirme ve yeryüzünde fesat çıkarma planının bir parçasıdır.

Monsanto gibi dev çokuluslu şirketlerin tarım ilaçlarında kullandıkları maddeler tehlikelidir. Bütün dev şirketlerin başta soya ve mısırın genetiğini değiştirmeleri insanlığı tehdit etmektedir. Genetiği değiştirilmiş mısır şekeri ülkemizde de yaygınlaştırmaya çalışılmaktadır ve insan sağlığı için önemli bir sorun oluşturmaktadır.

Şeker fabrikalarının yaygınlaştırılması ve sözde ucuz mısır glikozu şuruplarıyla şeker üretim planları, sadece ülkemizdeki çiftçinin gelir kaynaklarını tehdit etmemekte, bunu tüketen çocuklarımızı otizm gibi bir hastalığa doğru itmektedir.

Dev çokuluslu şirketler devlet içinde yuvalanmış lanetli insanlara ve sözde bilim adamı kisvesindeki hırsızlara GDO ve tehlikeli tarım ilaçlarına onay verdirmekte ve bunların yayılmasını rüşvet yoluyla ve insanları aldatarak garanti altına almaktadır.

Bunun sonucunda doğan çocuklarda otizm patlaması, diyabet ve Alzheimer hastalıkları, kanser ve damar hastalıkları yaygınlaşması görülmektedir.

Bütün bunlar Allah’ın yaratmasını kabul etmemekten, evrim sonucunda kazayla olduysa biz de deneyelim bakalım zihniyetinin bilime sirayet etmesinden kaynaklanmaktadır. Oysa Allah’ın mükemmel yaratmasına teslim olunduğunda ve bununla uyumlu bir bilim ve ekonomi seçildiğinde, doğal olan fıtri olan tercih edildiğinde kazanan insanlık olacaktır.

Şeker fabrikaları özelleştirilmesine ve onu izleyecek sözümona ucuz şurup şekerlerine dayalı gelişecek gıda endüstrisine bir de evlatlarımızın engelli doğumu tehlikesi açısından bakılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir