20 Kasım 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Bütün uyarılar insan içindir

Yer küremizde jeolojik, ideolojik, sosyolojik ve ekonomik rahatsızlıklar farklı tonlarda, değişik renklerde ve şaşırtıcı boyutlarda yoğun sinyaller vermektedirler. Büyük depremler, iklim bozuklukları, bunun getireceği çölleşmeler ve bunun peşinden gelecek açlık ve fukaralıklar dehşet saçıp ortalığı kasıp kavuracaktır, bilgileri çok yaygındır.
Bütün uyarılar insan içindir
Depremler, kasırgalar, su baskınları, erozyonlar ve kuraklıklar hep insanları çaresiz bırakmıştır. Bunların karşısında sürekli çaresiz kalan insanlar bir türlü mesaj almakta yeterlilik gösteremiyorlar. Elbette yeterli değillerdir. Ölüme karşı direnemeyen insan, ayarsız bir gramofon gibi karmakarışık ses çıkarır, bir zaman sonra zemberek boşalır. İnsan, yanar dağın püskürmesinden, tepelerden kopan çığın homurdamasından ders almadan çeker gider.

Jeolojik olayların hikmetleri ile buluşup ahenk kuramayan insan, ideolojik akıntıya kapılır, zemheri tipisi gibi çevresini kasıp kavurmaya başlar. Bu akıntı onun başını döndürür, yakar, yıkar ve önüne geleni tahrip eder, yetinmez çevresini dondurur. Bir zaman sonra hızı kesilir, kendi, “keenlem yekün” olurken etkilediği alanlar harabeler halinde temizleyici bekler. Harabeler temizlenirken insanlık çok bedel ödeme zorunda kalır, ceremesini çeker.

Yazının devamı için »»


İlhan ORAL
http://www.mirathaber.com/butun-uyarilar-insan-icindir-14-3788h.html


Back To Top