21 Ekim 2017 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube

12»
 • C. Ufuk BAKIRÇAY
 • Kırmızı üniformalı komutan
  Dünyada hızla değişen güvenlik dönüşümü, askeri güçlerimizi sadece kara, deniz, hava olarak değil, gelişen diğer ortamlarda yeniden tanımlayacak kuvvet komutanlıklar düzeyinde yeniden ele almamızı gerektiriyor.

  11 Ekim 2017 Çarşamba 10:40Devamını Oku →
 • Güncelleştirilmiş bir Kore senaryosu
  Amerika'nın Kuzey Kore müdahalesinin'dünya hakim güçlerine' etkisinin güncellenmiş bir simülasyonu. Her an herşeyin değişebileceği bir çağdayız.

  06 Eylül 2017 Çarşamba 11:45Devamını Oku →
 • S-400 bize de lazım
  Türkiye'nin Rusya'yle anlaşarak almaya karar verdiği S-400 modern hava savunma sistemlerine Amerika'nın sorun çıkarması hem anlamsızdır hem de haksızdır. Üstelik diğer NATO üyelerinin  bunları kullanmasına izin verilmiştir. Hükümet anlaşmayı sonuçlandırmalıdır.

  25 Ağustos 2017 Cuma 15:00Devamını Oku →
 • Matematik 15 Temmuz'a mucize diyor
  15 Temmuz darbesi bazı yorumcuların oturdukları yerden karar verdikleri gibi, acemî bir darbe miydi? Matematiksel olarak analiz edildiğinde 15 Temmuz'un  her tür ihtimal düşünülerek %99.99 hatasız planlandığı, mucizelerle önlendiği ortaya çıkıyor.

  21 Ağustos 2017 Pazartesi 11:36Devamını Oku →
 • Bize bilimsellik Taslaman
  Televizyon kanallarının yeni gözdesi Caner Taslaman eksik donanımıyla uçtukça uçuyor, onu Evrim uzmanı olarak konuşturan mahfillerin ellerindeki malzemenin de kalitesini sergiliyor.

  18 Ağustos 2017 Cuma 12:41Devamını Oku →
 • Nükleer senaryo
  Kontrolden çıkmış bir Kore savaşı sadece insani felaketleri değil ABD’nin askeri hakimiyetinin ve Dolar’ın da sonunu getirebilir.

  12 Ağustos 2017 Cumartesi 12:12Devamını Oku →
 • Nükleer senaryo
  Kontrolden çıkmış bir Kore savaşı sadece insani felaketleri değil ABD’nin askeri hakimiyetinin ve Dolar’ın da sonunu getirebilir.

  10 Ağustos 2017 Perşembe 10:05Devamını Oku →
 • Hedefte Pakistan atomu
  Nükleer caydırıcılığı olan yegane Müslüman ülke olarak başta Hindistan, İsrail ve Amerika dâhil çok sayıda düşmanı bulunan 180 milyonluk kardeş Pakistan İslam Cumhuriyeti’nin elindeki atom silahları ele geçirip imha etme senaryoları yapılması, Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor.

  22 Haziran 2017 Perşembe 10:37Devamını Oku →
 • Senin deden bir Romalıydı yavrum
  Matematiksel hesaplara dayandırdığımız zaman ırkçılık, asabiye ve Ademin Ademe üstünlüğü ortadan kalkıyor. Özellikle de bizim coğrafyamızda. İhtimal ve temel sayı hesapları yaptığımızda bu yazıyı okuyan herkesin ataları arasında bir Roma Senatörü, hemen herkesin Sahabe atası, elbette ki Sümer ya da Rus ecdadı var. Damarında Ermeni, Yahudi ve Yunan kanı olmayan Türkiye vatandaşı yok.

  21 Haziran 2017 Çarşamba 13:32Devamını Oku →
 • Çakallara karşı bilimsel yöntem
  Bugün bilimsel metodu ve Kurani bir yaklaşımı olmayan, bu nedenle söylediklerinin büyük bölümü temelsiz olan, materyalizm öncüsü İbn Haldun’un baş tacı edilmesi yerine, şahsiyetlerin tahakkümünden kurtulup, delilleri, mantığı ve kanıtlanmışları izlemeye ihtiyacımız olan bu dönemde İbn Heysem ve Kuran’a dayalı Bilimsel Metodunu tanımak daha önemlidir.

  20 Haziran 2017 Salı 10:55Devamını Oku →