21 Kasım 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Canlı yayında Kur’an tahrifi

“Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları” başlıklı yazı dizimizde ayetlerin yorumlanmasının nasıl bir tahrif olduğunu örnekleri ile ortaya koymuştuk. Böylesi bir tahrifin geçtiğimiz günlerde bir tefsir profesörü tarafından canlı yayında gerçekleştirilmesi konuyla ilgili yazdıklarımızın uygulaması niteliğindeydi.
Canlı yayında Kur’an tahrifi
30 Ocak 2018 tarihli Öteki Gündem programına katılan bir tefsir profesörü, dersine gayet iyi çalışmış olan program yapımcısı tarafından kendisine yöneltilen bir soruyu ne olursa olsun cevaplamak zorunda olduğunu düşündüğü için ayetlerin nasıl tahrif edildiğine bizzat örneklik ederek tarihe geçti. Hatta bu tahrifi bile bile yaptığını da ispatladı. Zaten yapılanın tahrif olduğunu söyleyebilmemizin sebebi, bilinçli bir biçimde yapılıyor olmasıdır.

Program yapımcısı kardeşimiz hocaya Kur’an’da köleliğin neden domuz eti yasağı gibi keskin bir şekilde yasaklanmadığını soruyor. Hoca vereceği cevabın kendi yorumu, yani tahrif olacağının farkında olacak ki sözlerine “Kur’an’ın bir söyledikleri, bir de satır aralarından söylemek istedikleri vardır” şeklinde Allah’a ve Kitabına iftira ile başlıyor. Bu söyleme göre Allah bir takım şeyleri söylemek istediği halde söyleyememiştir ancak bu hoca Allah’ın söyleyemediğini şimdi bize söyleyecektir.

Yazının devamı için »»


Erdem UYGAN
http://www.mirathaber.com/canli-yayinda-kuran-tahrifi-14-3198h.html


Back To Top