16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

CHP adalet kurultayında merkez bankası sorgulandı

CHP’nin Çanakkale'de düzenlediği Adalet kurultayında ‘’Geçimde Adalet’’ çalıştayın da konuşmacı olarak davet edilen rahmetli Erbakan'ın baş müşaviri, Havuz sisteminin(7 ayda 13 milyar dolar faiz hortumlarını keserek % 50 maaş arttırımı yapılmasını sağlayan proje) mimarı Prof Dr Mete GÜNDOĞAN ezberleri bozan bir konuşma yaptı.
CHP adalet kurultayında merkez bankası sorgulandı
Milli görüş geleneğinden Gelen GÜNDOĞAN, hitap ettiği sol kesimin yoğun bir ilgisi ile sık sık konuşması alkışlarla kesildi. Mete GÜNDOĞANIN konuşması takip eden CHP genel başkanı Kılıçtaroğlu'nun sık sık not aldığı gözlendi. Adaletin terazi ile temsil edildiğini ama terazide bir sorun olduğuna dikkat çeken GÜNDOĞAN, mizan ve ölçü ilişkisi içinde ölçünün para olduğunu, bu ölçünün üretiminde faizin temel sorun olduğunu söyledi.

Mete GÜNDOĞAN, Adalet kurultayında Merkez Bankasını masaya yatırarak ‘’herkesi şaşkına çeviren tespitleri, konuşma sonrası kendisine gösterilen yoğun ilginin yansımaları olarak gözlemlendi. Yıllardır faizle mücadelede, devrimsel çözüm önerileri ile ekibi ile öncülük eden GÜNDOĞAN; Faizle mücadelenin partiler üstü bir milli mesele olduğunu, toplumumuzun her kesiminin faizle sömürüldüğünü, faizin ekonomik sistemden kaldırılması ile ilgili el ele vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Gündoğan, Kullandığınız para kimindir? Piyasada ne kadar para yaratılacağına kim karar veriyor? Devletin ne kadar borçlandırılacağına kim karar veriyor? sorularıyla sorunun kaynağının uygulamada olan borca dayalı para sistemi olduğuna vurgu yaptı.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/chp-adalet-kurultayinda-merkez-bankasi-sorgulandi-3-1692h.html


Back To Top