12 Aralık 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

CHP ‘ YE FAİZ ÇAĞRIMIZ

Bizim hareket noktamız İslâm’dır. Seçimlerde tercihimizi de İslâmî çizgimize sadık kalıp ‘ehven-i şerreyn’diyerek yaptık. Bilerek ve bilinçle onayladığımız Recep Tayyip beyefendi kardeşimiz bir tarafa… son seçimlerde daha çok ‘iki şerden daha hafif olanı’diyerek AK Partiye oy vermemizin ana sebebi de CHP dir. Çünkü ruh köklerimize yabancılığını giderek alternatif oluşturamadı.
CHP ‘ YE FAİZ ÇAĞRIMIZ
CHP, İslâm’ı geçtik, sistemden kaynaklanan sömürücü seküler yapıyı görerek sistemi ve iktidarı birlikte eleştirebilseydi, batı emperyalizmini izleyerek saldırılara göğüs gerebilseydi ve eğitim sistemimizin daha inkârcı değil ama daha bilimsel temellere dayandırılmasını savunabilseydi ülkemiz bu gün çok daha farklı bir konumda olabilirdi. Çünkü iktidarın başarısı bir ölçüde muhalefete bağlıdır.

AKP Yolun Sonunu Doğru Gidiyor

AK Parti yolun sonuna doğru gidiyor. Kimse şarlatanlık yapmasın, gerçek budur. Ama biz Ülkemiz için onun ayağa kalkması ve başarılı olmasını yürekten diliyoruz. Bunun için iç ve dış muhalafete ihtiyaç var. İç MUhalefet


a.    İç muhalefet Hak'ka çağrı ve Mürker'den sakındırma ile yapılabilir. AKP’ye oy veren her düzeyde seçmen yani bizler  “ dinimizin, ortak aklın ve ilmin gereği ” olan Marûf’a çağırma, Maruf’un zıddı olan Münker’den sakındırma görevini yapması lazım. Acil üstü acil ihtiyaç bunadır.

16 yıllık dönemde eğitimde, medyada ve güzel sanatlarda ciddi adımlar atılamadı. Yüzeysel kalındı ve kalınıyor. Borca dayalı para sistemi ve faize dayalı ekonomi ile başarı sağlanamayacağı anlaşılamadı, hâlâ daha gerçekler görülemiyor. Büyüklük duyguları içinde mazeretlerin arkasına sığınmaktan ve yalakalıktan vazgeçip Marûf’a çağırmadıkça ve Münker’den sakındırmadıkça gelecekten hayır beklenemez.

Dış Muhalefet


b.     İç muhalefet, ihtiyacı büyük ölçüde giderebilirse de iyi bir dış muhalefete de  ihtiyaç var. CHP bu ihtiyacı karşılayabilir mi? CHP yerel değerlere bağlı, ülke problemlerine sahip, yapıcı eleştirilerde bulunan düzeyli bir parti olabilseydi ne iyi olurdu.

AKP’nin başarılı olmasını ülkemiz adına istediğimiz için CHP’nin toparlanmasını gönülden istiyoruz. CHP akılcı olsun, bilimden yana olsun, sosyal adaletten yana olsun yeter. Çünkü aslında bütün bunlar İslâm’dan yana olmak demektir.

Geçenlerde –yanılmıyorsam-Engin Altay’ın bir televizyon konuşmasını dinlemiştim, şöyle diyordu:

“ CHP hiçbir zaman tek başına iktidar olamadı. Çünkü milletimizle aramızda bariyerler var. Bunu tam teşhiş ve tepit edip ona göre yapılanmalıyız. Birilerinin gidip diğerlerinin gelmesi çare değildir.”

İşte CHP’ye Ana Bariyeri Teşhis ve Atılım Fırsatı

En az CHP ve Ordu kadar laikliğe bağlı olan Diyanet bile uyanmaya başladı. Yıllarca verdiğimiz mücadele bir ölçüde sonuç vermeye başladığından Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş da faize savaş açtı/açtırıldı. Son dönemde daha büyük ölçülerde yaşanan bir musibet galiba bin nasihatten yeğ oldu.

AKP, Borca dayalı para ve faize dayalı ekonomi sistemini tek başına kaldıramaz. Kaldıramadı da. Görülen o ki kaldıramayacak da. Çünkü problemleri oluşturan ve derinleştiren sistemden ve sistem ekonomistlerinden çözüm bekliyor. Ekonomi dahil alternatif düzen oluşturacak insanlarımızı da araştırmıyor.

Çağrımız

Ey CHP! Milletle arandaki bariyerlerin en önemlilerinden biri bu güne kadar onay verdiğin veya karşı çıkmadığın yukarıda değinilen kan emici para ve faiz sistemidir.

Geliniz…İddianız olan sosyal demokrat çizgide İş Bankasındaki hisselerinizi hazineye devrederek bu sömürücü para ve faiz sistemini kaldıracak kanun teklifini yapınız ve arkasında durunuz. AKP’ ni de buna mecbur ediniz. Bu devrimci adımla milleti selâmlayınız.  Ülkeye ciddi bir hizmet yapmış olursunuz. Milletimiz yapılanı unutmaz. Sandıkta da değerlendirir. Korkmayınız, “Borca dayalı para sistemi ve faize dayalı ekonomi ”ye karşı çıkmanız sizi İslâm’a yaklaştırmaz ama İslâm’ın bir diğer adı olan insanlık çizisine/halkımıza  yaklaştırır.

Sevgili Okuyucu

Ali Rıza hoca, senin derdin ne diyebilirsiniz. Bazılarının su-izanda bulunarak zannettiği gibi benim derdim falanca kişi veya filanca siyasi kurum değildir. Derdim İnsan doğasıyla örtüşen İslâm’dır, milletimdir, İslâm ülkeleridir, insanlıktır.


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/chp-ye-faiz-cagrimiz-5-5397h.html


Back To Top