17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Cumamız kutlu olsun

Kutlamalar ve eğlenceler çocukların çok sevdiği etkinliklerdir. Her gün yenen bir tatlıyı kendimize özgü özel bir yöntemle  masaya getirmek, birkaç balon ile odayı renklendirmek bu kutlamalar için yeterli hazırlıklardır aslında. Ama bu ufak hazırlıklar çocuğun dünyasında günlerce heyecan yapmasına ve çok mutlu olmasına sebep olur. Doğum günü henüz kutlanmış çocuğun “yarın yine doğum günümü kutlayalım “ isteği hemen hemen tüm ebeveynlerin karşılaştığı bir durumdur.* Peki nedir bu ufak kutlamaları çocuklar için bu kadar özel yapan?
Cumamız kutlu olsun
6 yaşından küçük çocuklar soyut kavramları anlamlandırmakta zorlanır, somut bir örneğe mutlaka ihtiyaç duyarlar. Beni ne kadar seviyorsun sorusuna kollarını açarak “bu kadar “ demeleri de bundandır. Okul öncesi dönemi öğretmenlerinin yapılan her etkinliğe bir yıldız çizmeleri, günün sonunda başarısına “aferin “ dedikleri çocuğun yakasına birde etiket yapıştırmaları çocukların bu ihtiyaçlarını bilmelerindendir.

Kutlamalar ve eğlencelerde özel günlerin somutlaştırılmasıdır. Çocuğun bayramda yeni bir elbise giymesi bayramın önemini fark etmesini, masaya onun için getirilen bir pasta da kendini özel hissetmesini sağlar. Bu yüzden bizlerde çocuklara vermek istediğimiz bazı değerleri okulda kutlamalar ve şenlikler yaparak çocuklara kazandırmaya çalışıyoruz.

Yazının devamı için »»


Şeyma Demircan NAMAZCI
http://www.mirathaber.com/cumamiz-kutlu-olsun-6-2563h.html


Back To Top