10 Aralık 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da yayımlanan bildiriye ilişkin, "Bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi?" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan:Bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Vakıf Haftası ile restorasyonu tamamlanan 250 eserin 7 bölgeden canlı bağlantılı toplu açılış töreninde konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kültür sanat politikalarımızı, medeniyet tasavvurumuzun lokomotifi haline dönüştürme konusundaki kısırlığımızı süratle aşmak durumundayız. Kendi ülkesine, kendi toplumuna, kendi tarihine, kendi medeniyetine, bırakınız destek ve öncü olmayı, husumet besleyen bir kültür sanat ikliminin bizi götüreceği yer, küresel popüler kültüre teslimiyettir." dedu.

"Başka toplumlar, başka devletler olmayan tarihlerinden efsaneler üretip çocuklarını bunların etrafında toplarken biz varolan hazinelerimizi kullanamıyoruz." diyen Erdoğan, "İnşallah yeni dönemde en büyük hedeflerimizden biri çocuklarımıza işte böyle bir şuuru aşılayacak eğitim-öğretim sistemimizi hem içeriği hem fiziki altyapısıyla kurmaktır." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sözde Ermeni soykırımı iddiasında bulunanlara sürekli bu çağrıyı yaptım; Yüreğiniz yetiyorsa buyrun, biz arşivlerimizi açıyoruz, varsa sen de arşivini aç." dedi.

Fransa'da yayımlanan bildiriye ilişkin Erdoğan, "Bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi? Biz sadece cehaletlerinin yansımaları olarak görüyoruz. Sizin DEAŞ'tan hiçbir farkınız yok." dedi.

Erdoğan, "Bizim tavrımız, Batılı değerleri savunmak adına İslam'a saldıranları koruyan, camileri ateşe verenlerin sırtını sıvazlayan kimi İslamofobik Avrupalı siyasetçiler için de ders olmalıdır. Özellikle Sarkozy'e..." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'nın göbeğinde mescitleri kundaklayanlara nasıl karşıysak, Suriye'de, Irak'ta kiliselere saldıranlara da aynı şekilde karşıyız." dedi.


AA
http://www.mirathaber.com/cumhurbaskani-erdoganbu-ifadeleri-kullanmak-sizin-haddinize-mi-38-4105h.html


Back To Top