20 Ekim 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Cumhurbaşkanımızın dikkatine


Fransa’dan et ithali 2019’un habercisi olmasın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fransa ziyaretinde 5 bin 700 ton et ithalatı konusunda da anlaşma sağlanmasını eleştirdi.
Cumhurbaşkanımızın dikkatine
Partisinin Aydın İl Kongresi’ne katılan Tezcan, burada gazetecilere açıklamalarda bulunarak AK Parti Hükümeti’nin Fransa’dan yapacağı et ithalatını eleştirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/chpli-tezcandan-fransadan-et-ithalati-elestirisi-40702588


Kırk yılı aşkındır tanıdığım Cumhurbaşkanımız R. T. Erdoğan dahil hiçbir iktidar sahibinin -vergilerimle pay sahibi olduğum kamu bütçesinden karşılanacak olsa da- yemeğini yemedim. Şahsım ve ailem adına hiç bir talepte bulunmadım. Oğlumun belediye başkanlığı için bile bir talepte bulunmadığımın bilinmesini isterim.

Bu güne kadar Cumhurbaşkanımızı inancım, bilgim ve bilincim gereği destekledim. Başkan olması için de desteğimi vereceğim. Çünkü onu imanlı, tecrübeli, ülkemizin ve İslâm dünyasının ümidi bir devlet adamı olarak görüyorum. Görüyorum da, yakın çevresini kuşatan ve medyada boy gösteren çıkarcı yalakalar gibi hatasız kul olarak görmüyorum. İç ve dış politikada içime sindiremediğim uygulamaları olmuştur. Bilgi yetersizliği sebebiyle yakın çevremde eleştirdiğim noktalarda yanılmış da olabilirim.

Muhterem Cumhurbaşkanımız yönetimindeki iktidar partisinin başarılı olmasını istediğim kadar muhalefetin başarılı olmasını da istiyorum. Hele hele CHP’nin başarısını Kılıçdaroğlu’ndan fazla istediğimi söyleyebilirim. Çünkü milletimizin menfaatlerini önceleyen düzeyli ve yol gösterici muhalefet ülkemiz için pek büyük bir nimettir. İktidarın başarısı için de elzemdir.

Ama nerede o muhalefet. Ülkemizde kalıcı başarılar bir gurubun gidip diğer siyasi gurubun gelmesiyle sağlanamaz. Kültürde ve ekonomide sömürüye açık sistemlerimizin değişmesi gerekir. Örneğin borca dayalı para sistemi ve faiz düzenine karşı çıkamaz ve faizsiz bir düzene geçiş yapamazsanız ülke sömürülmeye devam eder.

Cumhurbaşkanımız bazı şeylerin farkında. Ama kapitalist değer yargılarıyla şartlı ekonomi yönetimiyle yapılacak işler de bu kadar olur.

Devrim gerek devrim.

Ah CHP, İslâm ile, Milletimizin bütünüyle bir kaynaşabilsen ve ülkemizin muhtaç olduğu devrimlere öncülük yapabilsen veya yardımcı olabilsen… Ama bunun için günlük yerme politikalarından vazgeçmek gerek. Önce haberi okuyalım:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fransa ziyaretinde 5 bin 700 ton et ithalatı konusunda da anlaşma sağlanmasını eleştirerek, "Bu hükümet çiftçisini yoksulluğa terk eden bir hükümettir. Bu hükümet finansta, faiz lobilerinin, tarımda ise ithalat lobisinin hükümetidir" dedi.

Bu ağız, itham edici politika ağzıdır. Devrime yol vermez. Ama “finansta faiz lobilerinin,tarımda ise ithalat lobisinin etkileri” bize göre de doğru tespitlerdir. Ama CHP ne zaman insanlığın kanını emme olan faize ve sömürgen lobilerine karşı çıktı. 2018in borca dayalı bütçesinde 70 kusur milyarı aşan faiz giderleri yatırımlara ayrılan miktarın üstüne çıktı, ama CHP dahil ekonomistlerde bile çıt yok. Ha bu arada ifade etmiş olalım; faiz karşı çıkmayan değil Müslüman, sosyal demokrat bile olamaz, hatta âdem bile olamaz.

Ben de isyan ediyorum. Bu nasıl tarım ve hayvancılık politikası?

Uçağın, otomobilin ithalini bile içimize sindiremezken muzun ve etin ithali de ne oluyor?

 Kimse tantana etmesin, Fransa’dan otomobil ithalini anlamaya çalışıyorum da et ithalini anlayamıyorum. Hayvancılığımızın çökmesi veya çökertilmesi kanıma dokunuyor. Ben politikacı değilim. Hiç kimseden bir beklentim de yok. Dilsiz şeytanlardan da olmadım ve olmayacağım.

Ezilen Milletim ve İslâm Dünyası adına en az Cumhurbaşkanımız kadar alınmasını istediğim başkanlık seçiminde 2019’da hüsran ile karşılaşmak istemiyorum.

Bizim uyarılarımıza kapalı olanlar, Kur’ân diliyle ifade edersek “Nasihatçileri sevmeyenler” dir. Onlarda ise hayır yoktur.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/cumhurbaskanimizin-dikkatine-fransadan-et-ithali-2019un-habercisi-olmasin-7-2887h.html


Back To Top