16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Diyanet İşleri Başkanlığı'nı destekliyoruz

Ali Rıza DEMİRCAN hoca Mirat Haber'de "Faiz konusunda Diyanet de dilsiz şeytanlardan oldu" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Hocanın şikayet ettiği bir asır'a yakındır diyanet işleri başkanlığının faize karşı duyarsızlığı, sistem içinde faizci ekonomik yapıya karşı hutbeler okutmaması siyasal egemenliği temsil eden irade ile de ilintili olan bir gerçekti.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nı destekliyoruz
Şimdi gelinen nokta siyasal bir irade olarak devletin en tepesinde olan Sayın Cumhurbaşkanımızın faiz konusundaki sert çıkışları, yaklaşık bir iki yıldır net olarak ortaya konmaktadır. Hocanın da yazısında ifade ettiği gibi diyanet de bu güçlü iradenin işaretini almış olabilir. Bundan ötürüdür ki geçtiğimiz hafta Cuma hutbesinde müstakil olarak faiz konusu işlenmiştir.

Her ne olursa olsun, bu hutbenin gecikmişliğine rağmen diyanetin bu adımı atmasından dolayı Diyanet İşleri Başkanımızı tebrik ediyorum.Ancak bu asla yeterli değildir. Asıl olması gereken bir gerçek var ki; hutbede ifade edilen gerçekler asla halkımızda faizden uzak durmaya, faizsiz bir yapıda ticaret yapmaya katkı sağlamayacaktır.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/diyanet-isleri-baskanligini-destekliyoruz-14-4423h.html


Back To Top