17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Doğal çevre varlıkları Allah'ın ve âhiret hayatının varlığına belgedir 5

Kur'ân penceresinden baktığımızda görebileceğimiz 3. Hakikat, doğal çevre varlıklarının bizler için Allah'ın ve âhiret hayatının varlığına belge olmalarıdır. Bu gerçeğe ışık tutan Kur'ân-ı Kerim'de pek çok âyet var.
Doğal çevre varlıkları Allah'ın ve âhiret hayatının varlığına belgedir 5
Bu arada ifade edeyim, istisnasız bilgili ve bilinçli dindar insanlarımızın dahi ihmal ettiği bir görevimiz var. O da Tefekkür/düşünmedir. Çünkü çevremizi oluşturan varlıklara bakarak düşünce üretmiyoruz. Oysa ki bütün bir Kur'ân bizi buna yöneltiyor.

Doğal Çevre Allah’ın Varlığına Delalet Ediyor

 Bakara 2/164 de şöyle buyrulur:

“Göklerin ve yerin yaratılışında gece ile gündüzün ard arda gelişinde, insanlara faydalı yüklerle denizlerde seyreden gemilerde, Allah'ın gökten indirdiği yağmurlarla ölümünden sonra yeryüzünü diriltmesinde ve her türlü canlıları yaymasında, rüzgarların esmesi ve değişiminde, yerle gök arası kendileri için belirlenen güzergahta akıp giden bulutlarda, bütün bunlarda aklını kullanabilen insanlar için (Yaratan’ın varlığına, birliğine kudretinin, ilminin, sonsuzluğuna delalet eden)belgeler vardır.”

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/dogal-cevre-varliklari-allahin-ve-ahiret-hayatinin-varligina-belgedir-5-14-4318h.htmlBack To Top