16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Dr. Lale VURGUN
 • Hiper bireyci toplumda kendini metaalarla ifade eden yaşamlar…
  18. yüzyılın sonunda ortaya çıkarak 19. Yüzyılın başında yaygınlaşmaya başlayan bir düşünce beliriyordu. Bu düşünce, insanlığın zorunlu olarak ilerleme trendi içinde olduğu ve olacağı yolundaydı.

  07 Aralık 2017 Perşembe 10:01 Devamını Oku →
 • Modernizm ve yaşanan toplumsal travmalar
  Geçen hafta ki yazımızda Modern olan ve Modern olma yolunda sosyolojik değişimler yaşayan toplumlardan bahsetmiş, modernizmin bireye ve ulus devlet toplumlarına “Geri Kalmışlık” duygusu aşıladığını söylemiş ve bu bağlamda hem bireyin psişik dünyasında hem de toplumsal yaşam için oluşabilecek birtakım sosyo-psikolojik hastalıklara da zeminin hazırladığı konusuna giriş yapmıştık.

  23 Kasım 2017 Perşembe 12:41 Devamını Oku →
 • Modernleşme ve beşeri hayatımız
  Bireye özgürlük, milletlere özgürlük! Devletler özgürlükleri için her türlü yola başvurarak ulusal devletlere dönüştüler. Ardından kadına erkeğe, bireye özgürlük istemleri ve bunu elde etmek için her şeyi feda eden insanoğlu…

  07 Kasım 2017 Salı 11:12 Devamını Oku →
 • Değerlerimiz
  Değer, bireyin sosyalleşmesinde çevresiyle etkileşimi sonucunda öğrenerek sahiplendiği ve eylemlerinin etkilenerek yönlendiği kalıcı düşünce ve toplumsal standartların bütünü olarak tanımlamak mümkündür.

  05 Ekim 2017 Perşembe 10:56 Devamını Oku →
 • Sosyolojik olarak değişen Türkiye’de kadın olmak
  Türkiye, sosyolojik olarak değişmekte ve kendine özgü bir değişim süreci yaşamaktadır. Bir taraftan modernleşme deneyimi yaşarken bir taraftan da sosyo-kültürel dokusuna uymayan değişimlere karşı kendini cevaplarını bulabilme çabası içerisindedir.Bu durumdan en derin ve niceliksel olarak da geniş anlamda etkilenen önce kadın sonra ailedir.

  11 Eylül 2017 Pazartesi 11:39 Devamını Oku →
Back To Top