16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Dr. Muhsin YILMAZÇOBAN
 • Modern düzen evlilikleri zorlaştırır boşanmaları kolaylaştırır
  Yüce Rabbimizin insanlığa son mesajlarını içeren Kur’ân-Kerîm’de Boşanmaya ilişkin bir Sûre indirdiğini ve Aziz Peygamberimizin de boşanmayı meşru kılan  Allah’ın gereksiz boşanmayı hiç mi hiç sevmediğini bildirdiğini hatırlatarak Besmele ile yazımıza başlayalım.

  19 Ekim 2017 Perşembe 10:37 Devamını Oku →
 • Onursuz yürüyüşe şerefimizle hayır!.
  Binlerce yazar-çizer, ilim adamı, aydın; Milyonlarca şerefli insan ve Müslüman tepki vermez, Namaza, Ramazana durur gibi engele durmazsa; “Onursuz Yürüyüşe” hürriyetler ve insaniyet namına karşı çıkmaz ise herkese geçmiş olsun. 

  23 Haziran 2017 Cuma 12:09 Devamını Oku →
 • Çocuk önde anne arkada baba en geriden geliyor!.
  Zamane ailesinde reis çocuk hatta tv olmuş durumda!.Evet, zamanımızda aile bundan elli yıl otuz yıl öncesinden çok farklı bir yapıda. Sürekli değişme içerisinde olarak, 10 yıl öncesinden hatta geçen seneki aile yapısından, kurgusundan, hiyerarşik düzeninden çok farklı bir durumda. Hani görünen Köy kılavuz istemez denir aynen onun gibi bu durum toplumun ve ailenin geldiği durumu ifade eden olgudur, gerçektir ve anlık fotoğraftır.  Değişme olacaktır bu tabiidir, fıtridir, kanundur.

  14 Haziran 2017 Çarşamba 15:44 Devamını Oku →
 • Selamlaşmadan başlayarak ortak değerleri yeniden kurmalıyız I
  Açık düşmanınız olan Batıyla bile köprüleri atma hakkınız yoksa varın siz düşünün kendi Milletinizle selamlaşma siyaseti üretmek yerine kamplaştırma siyasetinizin ne anlama geleceğini. O halde ülkenizde gerilim hattı değil de selamlaşma hattı kurmaktan başlayarak, toplumda yeniden ve modern zamanlarda yenilenen asgari müşterekleri ortaya çıkarmak zorundasınız.

  06 Haziran 2017 Salı 16:17 Devamını Oku →
 • Evliliklere selam ile başlıyoruz!
  Bütün Mirathaber okurlarına selam ile başlıyoruz. Esselamü Aleyküm. Çok kıymetli A Rıza Demircan hocamın yine kıymetli davetleriyle ana uzmanlığım olan Aile ve Evlilik konularında bir süre ara verdiğim yazılarıma tekrar başlıyoruz inşallah. Aslında bu alanlar hocamızın öncülüğünü yaptığı sonrasında bizimde hasbelkader yetiştiğimiz ortak alanlarımızdır. Bunun yanında Sosyoloji, Psikoloji, İletişim ve Sosyal Hizmet alanlarıyla kişiyi, toplumu, siyasetiyle gündemi yorumlamaya ve analiz etmeye de gayret edeceğiz.

  31 Mayıs 2017 Çarşamba 11:46 Devamını Oku →
Back To Top