19 Temmuz 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Erdem UYGAN
 • Kur’an’ı tahrife modern bir örnek: Hımâr (Başörtüsü)
  Kur’an’dan hüküm çıkarmanın veya bir hükmün Kur’an’a ait olduğunu söylemenin olmazsa olmaz şartları vardır. Bunlardan biri Kur’an’ın dili olan Arapça’yı bilmek, bir diğeri Arapça Kur’an metni üzerinde, bizzat Allah’ın belirlediği, ayetlerin ayetleri açıklaması yöntemi ile çalışmak ve bir başkası da bu çalışmayı Arapça ve metot bilgisine sahip bir ekip ile yapmaktır.

  02 Haziran 2018 Cumartesi 12:05Devamını Oku →
 • Hocaların şişirdikleri balon: Deizm
  Sosyal medyanın gündem yaratmadaki gücüne bir kez daha tanıklık ettiğimiz günleri yaşıyoruz. Hiçbir kabul edilebilir veriye dayanmayan, birkaç kişinin şahsi kanaat ve iddiası, “toplumda deizm artıyor” şeklinde kısa sürede gündeme oturdu. Bu durum bir kez daha kuyuya bir akıllının taş atmasının delinin atmasından ne kadar farklı sonuçları olduğunu da göstermiş oldu. Taşı oradan çıkarmak kimsenin aklına gelmediği gibi herkes taşın orada olduğuna yemin etmeye başladı.

  12 Nisan 2018 Perşembe 10:15Devamını Oku →
 • Canlı yayında Kur’an tahrifi
  “Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları” başlıklı yazı dizimizde ayetlerin yorumlanmasının nasıl bir tahrif olduğunu örnekleri ile ortaya koymuştuk. Böylesi bir tahrifin geçtiğimiz günlerde bir tefsir profesörü tarafından canlı yayında gerçekleştirilmesi konuyla ilgili yazdıklarımızın uygulaması niteliğindeydi.

  07 Şubat 2018 Çarşamba 10:56Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -4-
  Kur’an’ın Yoruma Açık Olmaması ve Kur’an’ı Anlama Metodu:

  16 Ocak 2018 Salı 10:55Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -3-
  Yoruma ihtiyaç duyulmasının sebepleri

  15 Ocak 2018 Pazartesi 14:20Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -2-
  Kur’ân kavramları Kur’ân’dan öğrenilmelidir

  13 Ocak 2018 Cumartesi 10:44Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -1-
  GÖREVİMİZ ALLAH’IN YAPTIĞI AÇIKLAMAYA ULAŞMAKTIR

  12 Ocak 2018 Cuma 11:16Devamını Oku →
 • Kur’an’ın Allah’ın kitabı olduğunun delili yine Kur’an’ın kendisidir III
  Aslında eğer Kur’an Allah’ın kitabı değilse elimizde Muhammed Aleyhisselamın elçi olduğuna dair de hiçbir kanıt yok demektir. Dolayısıyla tam manasıyla “eşhedü” yani “görüyorum” diyebilmemiz mümkün değildir. Kur’an’ın Allah’ın kitabı olduğu kesin olarak anlaşılacak ki ondaki ayetler gereğince Muhammed Aleyhisselamın elçiliğine şahitlik edebilelim. Zira Allah mutlak gerçek dışında bir şey söylemez:

  06 Ocak 2018 Cumartesi 10:38Devamını Oku →
 • Kur’an’ın Allah’ın kitabı olduğunun delili yine Kur’an’ın kendisidir II
  Görüldüğü gibi Kur’an’ın Allah’ın kitabı olduğunun delili yine Kur’an’ın kendisidir. Rasulullah da bu durum dolayısıyla Allah’ın elçisi olmaktadır. Bu sebeple onun elçiliğine delil olarak mucize isteyenler Kur’an’a yönlendirilmektedir. Yani yine “Kur’an” Rasulullah’ın elçiliğine delil olmaktadır. Bunun tersi mümkün değildir.

  05 Ocak 2018 Cuma 10:52Devamını Oku →
 • Kur’an’ın Allah’ın kitabı olduğunun delili yine Kur’an’ın kendisidir I
  Allah’tan geldiği iddiasında olan bir kitabın bu iddiasının ispatını Nebî bile olsa bir insana bırakması düşünülemez. Gerçi bugün kendilerine Müslüman diyenlerin büyük çoğunluğu kendi kitaplarının Allah’tan geldiği iddiasına sahip olduğunu bile bilmezler. Bunun birinci sebebi atalarının dininin mensubu olmalarıdır. Yani onlara doğdukları toplumda birileri, “al bak bu Allah’ın kitabıdır” demiş ve onlar da bununla yetinip “atalarım öyle diyorlarsa öyledir” düşüncesiyle Allah’ın dinini bulmak konusunda hiç bir zahmete katlanmamayı tercih etmişlerdir.. Bu yüzden kitabın, Allah’tan geldiğini iddia edip etmemesinin bir önemi yoktur. Çünkü atalarının sözü tartışmaya açık değildir.

  04 Ocak 2018 Perşembe 11:25Devamını Oku →
Back To Top