22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

123»
 • Erdem UYGAN
 • KURAMER KURAMER’E KARŞI
  İlahiyat dünyasında son günlerde Kur’an’ın sadece mana olarak indirildiği, onu lafızlarla metne dökenin Nebîmiz olduğu iddiaları gündemde tutularak tartışılmakta. Tefsirci akademisyen Mustafa Öztürk de yıllardır kitap, makale ve tebliğlerinde açıkça dile getirdiği bu yöndeki düşüncelerinden dolayı bir takım çevrelerce sosyal medya üzerinden linç edilmekte. Kendisinin ve aslında tüm tarihselcilerin aynı kapıya çıkan bu Kur’an’a aykırı görüşlerini yıllardır programlar ve makalelerle eleştirmekte, yanlışlığını ayetlerle ortaya koymaktayız. Ancak bunu yaparken bu eleştirilerin ilmî düzeyde kalması, şahısların değil fikirlerin ele alınması konusunda azami dikkat sarf ettik ve ediyoruz. Bize göre hangi düşüncede olursa olsun herkes fikrini özgürce söyleyebilmeli, mukabilinde de özgürce eleştirilebilmelidir.

  28 Aralık 2018 Cuma 12:41 Devamını Oku →
 • DEİZM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ
  Son günlerde Diyanet İşleri Başkanımızın da yardımıyla deizm yine gündem oldu. 

  09 Kasım 2018 Cuma 08:23 Devamını Oku →
 • Sözde Kur’an’cılar
  Allah’ın dinine en büyük kötülüğü daima dinden konuştuğunu söyleyen kişiler yapmışlardır. Günümüzde bu durum değişmemiş, kıyamete kadar da değişmeyecektir.

  05 Eylül 2018 Çarşamba 11:16 Devamını Oku →
 • Kur’an’ı tahrife modern bir örnek: Hımâr (Başörtüsü)
  Kur’an’dan hüküm çıkarmanın veya bir hükmün Kur’an’a ait olduğunu söylemenin olmazsa olmaz şartları vardır. Bunlardan biri Kur’an’ın dili olan Arapça’yı bilmek, bir diğeri Arapça Kur’an metni üzerinde, bizzat Allah’ın belirlediği, ayetlerin ayetleri açıklaması yöntemi ile çalışmak ve bir başkası da bu çalışmayı Arapça ve metot bilgisine sahip bir ekip ile yapmaktır.

  02 Haziran 2018 Cumartesi 12:05 Devamını Oku →
 • Hocaların şişirdikleri balon: Deizm
  Sosyal medyanın gündem yaratmadaki gücüne bir kez daha tanıklık ettiğimiz günleri yaşıyoruz. Hiçbir kabul edilebilir veriye dayanmayan, birkaç kişinin şahsi kanaat ve iddiası, “toplumda deizm artıyor” şeklinde kısa sürede gündeme oturdu. Bu durum bir kez daha kuyuya bir akıllının taş atmasının delinin atmasından ne kadar farklı sonuçları olduğunu da göstermiş oldu. Taşı oradan çıkarmak kimsenin aklına gelmediği gibi herkes taşın orada olduğuna yemin etmeye başladı.

  12 Nisan 2018 Perşembe 10:15 Devamını Oku →
 • Canlı yayında Kur’an tahrifi
  “Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları” başlıklı yazı dizimizde ayetlerin yorumlanmasının nasıl bir tahrif olduğunu örnekleri ile ortaya koymuştuk. Böylesi bir tahrifin geçtiğimiz günlerde bir tefsir profesörü tarafından canlı yayında gerçekleştirilmesi konuyla ilgili yazdıklarımızın uygulaması niteliğindeydi.

  07 Şubat 2018 Çarşamba 10:56 Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -4-
  Kur’an’ın Yoruma Açık Olmaması ve Kur’an’ı Anlama Metodu:

  16 Ocak 2018 Salı 10:55 Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -3-
  Yoruma ihtiyaç duyulmasının sebepleri

  15 Ocak 2018 Pazartesi 14:20 Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -2-
  Kur’ân kavramları Kur’ân’dan öğrenilmelidir

  13 Ocak 2018 Cumartesi 10:44 Devamını Oku →
 • Kur’an’ın yorumlanmasının hazin sonuçları -1-
  GÖREVİMİZ ALLAH’IN YAPTIĞI AÇIKLAMAYA ULAŞMAKTIR

  12 Ocak 2018 Cuma 11:16 Devamını Oku →
Back To Top