14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Erdoğan AB’yi “Haçlı İttifakı” olarak ilan etti

Mirat Haber’in Haber-Yorum’u ses getirdi. Sancaktepe'deki toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB üyesi ülkelerin Papa ziyaretinin arkasında'Haçlı İttifakı' olduğunu söyledi.
Erdoğan AB’yi “Haçlı İttifakı” olarak ilan etti
Mirat Haber’in anında verdiği Papa Francesco’nun “Dayanışma ve işbirliğinden vazgeçmeyin” haberi ile bununla ilgili “AVRUPA BİRLİĞİ BİR HIRİSTİYAN AVRUPA PROJESİDİR”yorumundan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Vatikan'da bir araya geldiklerinden bahsederek, şunları söyledi:

“Bu gelişmeler bir şeyi çağrıştırıyor; hayırdır ya Vatikan'da niye bir araya geldiniz? Papa'nın huzurunda niye bir araya geldiniz? Papa ne zamandan beri Avrupa Birliği üyesi oldu. Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi. Bu, budur. Bize bugüne kadar ne dediler?'İkide bir bize böyle diyorsunuz ama böyle bir şey yok.' Evet, siz Türkiye'yi Müslüman olduğu için içeri almıyorsunuz. Enteresan, bu toplantıya sosyal demokratlar da katılıyor, Hıristiyan demokratlar da katılıyor. Allah Allah, nasıl bir iştir? Nasıl bir iştir ya? Şimdi ben bunları konuştum ya siz yarın seyredin. Yarın seyredin.'Biz Vatikan'a seyahate gitmiştik, orada Papa'yı da bir görelim dedik, yaptığımız buydu' demeye başlarlar. Ya siz kime bunu yutturacaksınız, ya geçin bu işleri. Hayatınız hep bunlarla geçti zaten ve bunlarla kalmadılar. Şehirlerinin en önemli meydanlarını, en büyük salonlarını teröristlere verdiler. Milletimizi aşağılayan kıyafetlerle tüm Müslümanları rencide eden pankartlarla yürüyüş, gösteri yapıyorlar. Eskiden beri uyguladıkları yöntemler fayda etmeyince bu sefer iyice çukurlaşarak atlarıyla, itleriyle, köpekleriyle insanlarımıza saldırdılar.”


ANAYASAYA REFERANDUMUNDA EVET, AB’YE HAYIR ANLAMINA GELECEK

Mirat Haber’in yorumcularından Ali Fuat Akçapınar, Vatikan’ın ta baştan beri AB projesinin manevî rehberliğini üstlendiğini tarihî olaylardan yola çıkarak belgelerken, AB’nin aslında bir Hıristiyan Birliği olduğunun altını çizdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise AB ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının resmî AB görüşmeleri daha henüz başlamadan önce Vatikan’da bir araya gelip papanın vaazını dinlemelerini çok ilginç bulduğunu söyledi. Erdoğan, bu gelişmeyi “Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi” demek suretiyle AB’nin sadece kendi içinde bir Hıristiyan Birliği olmanın ötesinde başta Türkiye’ye olmak üzere dış dünyaya karşı saldırgan bir tutum sergilediğini bazı somut örnekler vererek ilan etti.

Hangi isim altında olsun Hıristiyan Birliği oluşturmak, Hıristiyan ülkelerinin kendilerinin vereceği bir karardır ve buna kimse mani olamaz…

Bugün AB ülkelerinin hemen hepsi, AB projesinin değil bir “Haçlı İttifakı”, bir “Hıristiyan Birliği” bile olmadığını iddia edecektir. Kendilerini daha çok demokratik ve medenî Avrupalılar olarak tanıtacaklardır. Ne var ki siyasî ve iktisadî bir birlik olan AB, bununla birlikte dün savaşlarla elde edemediklerini bugün sinsice “kültür emperyalizm”in bütün yöntemleriyle Müslüman coğrafyasını manen ve maddeten istila etme çabasındadır. Bu yeterli olmadığı zaman Batı’nın bir askeri bir birliği olan NATO devreye girer. Libya’da olup bitenler, henüz daha çok yenidir. Kendi kültür ve medeniyet anlayışlarını başka toplumlara/ülkelere fazla hissettirmeden empoze ederek, kendi menfaatlerine uygun olarak hareket eden AB, Türkiye üzerinde elbette bazı stratejik hedefleri olacaktır.

AB’nin lokomotifi durumunda olan Almanya Batı kültürüne yakın ve(ya) kendi millî değerlerine ters düşen Türkiyeli gazetecileri, yazarları ve teröristleri kendi ülkesinde ağırlamıyor mu? Medya aracılığı ile Müslüman toplumlarının öz değerlerine veya öz kimliğini korumuş siyasilere ve vatansever fikir adamlarına yönelik dolaylı-dolaysız saldırıda bulunmuyor mu? Yalan haber, küçük düşürme ve yıpratma politikalarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızı gözden çıkartmak istemiyorlar mı? Peki AB, bugün ne oldu da Türkiye’ye bu kadar çok mesafelidir? Yeni Türkiye, kendi millî değerlerine ve menfaatine değil de AB’nin dünya görüşüne ve dış politikalarına daha yakın bir pozisyon alsaydı acaba AB, Türkiye’ye halen soğuk bakar mıydı? Zannetmem.

Öyle anlaşılıyor ki kendi aslına dönme sürecince girmiş olan Müslüman bir Türkiye, AB’nin zihinsel konseptine pek uymuyor. Eğri oturup doğu konuşma zamanı çoktan geldi ve geçti bile. Biz Türkler-Kürtler, Hıristiyan olmasak bile İslâm’dan uzaklaşmadığımız müddetçe AB’ye tam üye olarak kabul edilmemiz mümkün değildir. AB ülkelerinin, Türk vatandaşlarına yönelik olarak anayasa referandumunda “Hayır verin” ve “Evet çıkarsa AB’yi unutun” mesajı, sadece içişlerimize karışmak anlamına gelmiyor aynı zamanda geleceğimizi ipotek almaya yönelik bir tehdittir. Dolayısıyla anayasa referandumunda Türk milletinin ekseriyetinin “Evet” demesi halinde AB dosyası da kapatılmış olacak. Bu durumda ayrıca bir AB referandumuna gerek var mı?

NOT: Papaların AB ile ilgili girişimleri hakkında daha fazla bilgi için bkz:

http://www.mirathaber.com/papa-francesco-dayanisma-ve-isbirliginden-vazgecmeyin-1-398h.html

Nurullah GEZGİN
http://www.mirathaber.com/erdogan-abyi-hacli-ittifaki-olarak-ilan-etti-5-404h.html


Back To Top