21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Erdoğan'dan ‘ılımlı İslam’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prens'i Muhammed bin Selman'ın gündeme getirdiği'ılımlı İslam' konusuna ilişkin açıklama yaptı.
Erdoğan'dan ‘ılımlı İslam’ açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,'Genç Kadınlar Liderlik Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, Suudi Arabistan Veliaht Prens'i Muhammed bin Selman'ın gündeme getirdiği 'ılımlı İslam' konusuna ilişkin açıklama yaptı.

ILIMLI İSLAM KONUSUNU ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ılımlı İslam" kavramını eleştirerek "İslam'ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tektir. Kimse İslam'ı bir zaafın içine sokma gayreti içine girmesin" dedi. Erdoğan, Suudi Arabistan'ı işaret ederek, "Sen "ılımlı İslam" diyorsun bir bayana araba kullanma müsaadesi vermiyorsun. İslam'da buna mani bir hüküm var mı? Yok. Demek ki herhalde bundan sonra yapacaklar. Şu ana kadar yok. Böyle bir anlayış olamaz" diye konuştu.

"PATENTİ BATI'YA AİT"


"Son zamanda yeniden bir şeyi tekrar köpürttüler. Ne o? Ilımlı İslam. Bunun patenti batıya ait. O ifadeyi kullanan şahıs bana ait gibi düşünüyor olabilir. Hayır, sana ait değil? İslam'ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tektir. Kimse İslam'ı bir zaafın içine sokma gayreti içine girmesin. Bir müddet bununla muhatap oldum ama ondan sonra bu kesildi. Şimdi tekrar geldi. Mesele İslam'ı zaafa düşürmek. Batının yakıştırmaları ile biz dinimizi öğrenmedik, öğrenmiyoruz."


https://www.timeturk.com/erdogan-dan-ilimli-islam-aciklamasi/haber-774693 Time Türk
http://www.mirathaber.com/erdogandan-ilimli-islam-aciklamasi-38-2296h.html


Back To Top