20 Ekim 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Eşcinsel eğilimlerden nasıl korunabilirim?

Eşimi başka bir kadına hiç aldatmadım. İçki içmedim. Kumar oynamadım. Vakit namazlarımı kaçırmamak için çabalıyorum. Mesele şu: Hocam ben kendimi bildim bileli eşcinsel hisler taşıyorum. Bu hislerime yüzde doksan gem vuruyorum. Evlenene kadar hiçbir erkekle hiçbir şekilde ilişkim, bırakın ilişkiyi teşebbüsüm dahi olmadı. Evlenince geçer dedim. Eşimle de düzgün bir cinsel hayatımız olmasına rağmen sonuç değişmiyor. Bazen internetten eşcinsel video izleyerek bazen de eşcinsel sitelere girerek bu duygularımı bastırmaya çalıştım. Çok günah olduğunu da biliyorum. En son 2-3 yıl kadar önce bir eşcinsel internet sitesinde bir üniversite öğrencisi ile tanıştım. Bu çocuk maddî ve manevî olarak terkedilmiş bir çocuktu. Din ile hiçbir alakası yok. Sürekli eşcinsel ilişkide bulunan bir çocuk… Ben bu çocuğu elimden geldiğince eğittim. Allah’ı, Kur'ân’ı anlatmaya çalıştım. Şu an 5 vakit namaz kılıyor. Ama bu eşcinsel eğilimlerimizden ikimizde kurtulamıyoruz hocam. Asla ters ilişkide bulunmuyoruz (...) Yanlış olduğunu biliyorum. 2 kez tövbe ettim. 2-3 ay tutuyorum kendimi ama sonra dayanamayıp tekrar partnerimle buluşuyorum. Bu durumu çevremde kimse bilmiyor. Çok gizli... İnsanlar bilseler asla bu duruma inanamazlar. Ne eşim ve çevrem. Tavsiyeniz nedir?
Eşcinsel eğilimlerden nasıl korunabilirim?
Selamun Aleyküm...

Aziz Kardeşim... Bugüne kadar eşcinsel eğilimliler dâhil pek soruyu cevapladım. Araştırma gereğini duymadım. Acizlik hissetmedim. Ama siz müstesna… İmanınız sağlam, amel hayatınız var. İfadeleriniz düzgün. Sizin konumuzda olan insanlara yaptığım önerilere - ki onlara sitemizde araştırma yaparak bulabilirsiniz - siz ihtiyaçlı değil gibisiniz.

Bundan birkaç yıl önce bir mail aldım. Özeti şöyleydi:

Ben Almanya'da sosyal aktiviteleri ile bilinen ünlü bir şahsın oğluyum. İstanbul'da bulunan i. ağa cemaatinden, bilinen bir zatın kızı ile evliyim. Bir de kızım var. Ne var ki ilişkileri olan bir eşcinselim. Babam bunu duyunca deliye döndü. Silahını kafama dayayıp çık git buradan, beni evlat katili etme, dedi. Çaresiz olarak Türkiye'ye geldim. Kurtulmak istemiyor değilim, ama çırpınmaktan öteye geçemiyorum.

Ona verdiğim cevap kendisine ufuk açmıştı. Daha sonra bildirdiğine göre cevabım doğrultusunda yaptığı hamle kurtuluşuna vesile olmuştu. Uyarım şöyleceydi:

Bizler yeryüzünde Rabbimiz tarafından denemeye uğratılıyoruz, Kur'ânî buyruklar ve de sahip olduğumuz nimetlerle. Bir de özel denemelere uğratılıyoruz. Sizin imtihanınız da eşcinsel eğilimlerle oluyor. Merhametli Rabbimiz dener ama başarılamayacak denemelere uğratmaz. O, ilgili ayetlerden çıkarımıza göre şöyle buyurur:

Ey kulum! Seni yaratan benim. Ben öyle bir Mevla'yım ki erkek olarak yaratır, erkeklik duyguları ile bir birlikte denemek için eşcinsel eğilimler de veririm. Böylece denerim. Şimdi sıra sende, üzerindeki nimetlerimi ve hazırladığım ebedi Cennet armağanlarını düşün. İnsanların bilmesini istemediğin hatalarını benim bildiğimi bil, azabımı da hatırla. Seni yaratan Ben mi önemliyim, yoksa hakim  olabileceğin duyguların mı? Yoksa benim yarattığım duyguları  ve insanları bana eş mi koşacaksın?

İşte böyle Fatih Kardeş! Sen de seni ve sendeki duyguları yaratan Rabbine yönel, O'nun rahmetine sığın, uğradın deneme için O'dan yardım iste. Başarırsın...Sakın ha olmuyor deme. Acizliği benimseme. İşte o zaman Rabbimizi daha bir darıltırsın. Rabbine ısrarla yönelirsen O seni boş çevirmez. Duanı isteyerek dualar ederim. Eşinize ve çocuklarınıza selamlarımı iletin. Allah Yardımcınız olsun.


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/escinsel-egilimlerden-nasil-korunabilirim-16-2434h.html


Back To Top