19 Eylül 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Eşcinsel eğilimlerden nasıl korunabiliriz?

 20 senelik evliyim. Eşimi başka bir kadına hiç aldatmadım. İçki içmedim. Kumar oynamadım. Asla vakit namaz kaçırmamak için çabalıyorum. Mesele şu: Hocam ben kendimi bildim bileli eşcinsel hisler taşıyorum. Bu hislerime yüzde doksan gem vuruyorum. Evlenene kadar hiçbir erkekle hiçbir şekilde ilişkim, bırakın ilişkiyi teşebbüsüm dahi olmadı. Evlenince geçer dedim. Geçmedi hocam. Eşimle de düzgün bir cinsel hayatımız olmasına rağmen sonuç değişmiyor. Bazen internetten eşcinsel video izleyerek bazen de eşcinsel sitelere girerek bu duygularımı bastırmaya çalıştım. Çok günah olduğunu da biliyorum. Ama kendime engel olamıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz.
Eşcinsel eğilimlerden nasıl korunabiliriz?
 Bismillah…Aziz Kardeşim... Bugüne kadar eşcinsel eğilimlilerin soruları dâhil pek soruyu cevapladım. Araştırma gereğini duymadım. Acizlik hissetmedim. Ama siz ve benzerleriniz müstesna…

İmanınız sağlam, amel hayatınız var. İfadeleriniz düzgün. Sizin konumuzda olan insanlara yaptığım önerilere siz ihtiyaçlı değilsiniz... Bundan birkaç yıl önce bir mail aldım. Özeti şöyleydi:

“Ben Almanya'da sosyal aktiviteleri ile bilinen ünlü bir şahsın oğluyum. İstanbul'da bulunan İsmail ağa cemaatinden, bilinen bir zatın kızı ile evliyim. Bir de kızım var. Ne var ki ilişkileri olan bir eşcinselim. Babam bunu duyunca deliye döndü. Silahını kafama dayayıp çık git buradan, beni evlat katili etme, dedi. Çaresiz olarak Türkiye'ye geldim. Kurtulmak istemiyor değilim, ama çırpınmaktan öteye geçemiyorum. “

Ona verdiğim cevap kendisine ufuk açmıştı. Daha sonra bildirdiğine göre cevabım doğrultusunda yaptığı hamle kurtuluşuna vesile olmuştu. Uyarım şöyleceydi:

Bizler yeryüzünde Rabbimiz tarafından denemeye uğratılıyoruz, Kur'ânî buyruklar ve de sahip olduğumuz nimetlerle. Bir de özel denemelere uğratılıyoruz. Sizin imtihanınız da eşcinsel eğilimlerle oluyor. Merhametli Rabbimiz dener ama başarılamayacak denemelere uğratmaz. Kur’ân ayetlerinin içeriğinden anladığımıza göre O şöyle buyurur:

Ey kulum! Seni yaratan benim. Ben öyle bir Mevla'yım ki erkek olarak yaratır, erkeklik duyguları ile bir birlikte denemek için eşcinsel eğilimler de veririm. Böylece denerim. Şimdi sıra sende, üzerindeki nimetlerimi ve hazırladığım ebedi Cennet armağanlarını düşün. İnsanların bilmesini istemediğin hatalarını benim bildiğimi düşün, azabımı da hatırla. Seni yaratan ben mi önemliyim, yoksa insanlar mı, ya da eşcinsel eğilimleri mi? Yoksa benim yarattığım insanları bana eş mi koşacaksın?

İşte böyle Fatih Kardeş! Seni ve sendeki duyguları yaratan Rabbine yönel, O'nun rahmetine sığın, uğradın deneme için O'dan yardım iste. Başarırsın... Rabbine yönelirsen O seni boş çevirmez. Çünkü O müminlere yardımı vaad ediyor. Duanı isteyerek dualar ederim. Eşinize ve çocuklarınıza selamlarımı iletin. Allah Yardımcınız olsun.


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/escinsel-egilimlerden-nasil-korunabiliriz-16-2037h.html


Back To Top