14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

İslam kâinatın gerçeği!

İslamofobi'nin giderek yükseldiği Batı dünyası, İslam'ın İslamofobi'den daha hızlı yükselişine ve insanların İslam'ın bir kâinat gerçeği olduğunu anlamasına mani olamıyor.

Engelleyemedikleri kişilerden biri, İsveç U19 Kadın Milli Takımı'nın kalecisi Ronja Andersson. İsveç yüksek tirajlı gazetelerinden Aftonbladet'e verdiği röportajda Andersson, "Müslüman olduktan sonra güzel bir dine geçtiğimin farkına vardım. Kur'an-ı Kerim'in içindekilerin hepsine inanıyorum. Allah'ı tanıdım ve bana yardımını hissettim"değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca, Müslüman olduktan sonra başta ailesi olmak üzere etrafındakilerin büyük tepkisiyle karşılaştığını söyledi.

islam-kainatin-gercegi.jpg

IK Uppsala Kadın Futbol takımının formasını giyen Andersson, Müslüman olduktan sonra birçok arkadaşının İslam dininden etkilendiğini aktardı.

islam-kainatin-gercegi02.jpg

Liberalizm ve sekülerizmin insanların hücrelerine işlediği, diğer milletleri uzun yıllar köle ve değersiz gören İngilizler için de 2018 yılı ciddi anlamda ilginç geçti.

Dünyanın en ünlü taraftar gruplarından biri olan İngiliz futbol kulübü Liverpool tribünlerinde yeni bir tezahüratın doğmasına neden olan Müslüman bir futbolcu; Mohamed Salah. Salah'ın ismi ile başlayan tezahüratın en dikkat çekici cümleleri, "Eğer birkaç gol daha atarsa, ben de Müslüman olacağım."ve "Benim olmak istediğim yer onun oturduğu cami."

islam-kainatin-gercegi03.jpg

Bu sezon ortalığı kasıp kavuran Mısırlı oyuncu Mohamed Salah’ın dinine bağlılığı ile de İngiltere’de gündemden düşmüyor. Maçlara bile elinde Kur’an-i Kerim’le giden Salah’ın uçakta Kur’an okurken videolarını paylaşan İngiliz basını, onun yaşantısıyla örnek biri olduğundan ve maçlarda hiç bencil davranmadığından söz etti.

Son olarak ise ülkemizdeki bir Fas’lı futbolcu, Younès Belhanda 2017-2018 sezonunu şampiyon bitiren Galatasaray’ın kupa törenine Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) Mekke’den Medine’ye hicreti sırasında onu karşılayan Medinelilerin söylediği Taleal Bedru Aleyna ilahisi ile çıktı.

islam-kainatin-gercegi04.jpg

Laiklik tartışmalarının sık yaşandığı ülkemizde tribünlerde farklı düşüncelere sahip insanlar bir arada olsa da “Allahuekber” nidaları gökyüzünü aydınlattı.

İslam gerçeği, İslam’ı hakkı ile yaşayan, kendisi dışındakileri yaşantısı ile Müslüman olmaya özendiren ve bulunduğu her koşulda cesareti ile dinini savunabilen müminler olduğu sürece her geçen gün daha fazla kişi tarafından kabul edilecektir.

İslam kâinatın gerçeği!

Bunu diri ya da ölü bir gün tüm insanlık kabul edecek.

Eymen NAMAZCI
http://www.mirathaber.com/eymen-namazci-islam-kainatin-gercegi-171-4366y.html


Back To Top