16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Eymen NAMAZCI
 • KPSS: Çalışmaya Değil Yatmaya Gelenler
  Yaklaşık bir milyon adayın gireceği KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) bu hafta sonu yapılacak. Yoğun bir hazırlık dönemi geçiren adayların heyecanı ve kaygıları en üst seviyede. Bazıları bir bazıları ise daha uzun süreden beri bu sınav için çalışmakta.

  21 Temmuz 2018 Cumartesi 10:30 Devamını Oku →
 • Devlet-i A.Ş
  Resmi olarak yeni sistemin başlaması ile birlikte daha önce 2015 yılında Balıkesir Ekonomi Ödüllerinde Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen, “Bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa Türkiye de öyle yönetilmelidir” ifadesi gündeme geldi.

  19 Temmuz 2018 Perşembe 15:26 Devamını Oku →
 • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Vatana,Millete Tam Bağımlı Olmalıdır
  Merkez bankalarının bağımsızlığı konusu seçim sürecinde de gündeme gelmişti.  TCMB’nın bağımsızlığı hakkında tartışmalar millet adına yürütülmesi gereken işin önüne geçmiş, işlevinden daha kıymetli görülmüştü.

  17 Temmuz 2018 Salı 13:24 Devamını Oku →
 • Batı’nın İslam’la Savaşı: 13. Cuma
  Selâmün aleyküm,Hamd olsun yine bir Cuma gününe bizleri kavuşturan Rabbimize.Cuma'nın heyecanını yaşamayanımız yoktur.

  13 Temmuz 2018 Cuma 10:34 Devamını Oku →
 • CHP’lilerin Recep Tayyip Erdoğan Aşkı
  İster Stockholm Sendromu de ister alışkanlık ister kabulleniş. Yaşadığımız seçim sürecine dönüp baktığımızda CHP’lilerin çok eleştirdikleri Erdoğan’a sırılsıklam aşık oldukları, gözlerinde ne kadar büyüttükleri, Erdoğan’ı sevdikleri Muharrem İnce ile ortaya çıktı.

  27 Haziran 2018 Çarşamba 12:26 Devamını Oku →
 • İslam kâinatın gerçeği!
  İslamofobi'nin giderek yükseldiği Batı dünyası, İslam'ın İslamofobi'den daha hızlı yükselişine ve insanların İslam'ın bir kâinat gerçeği olduğunu anlamasına mani olamıyor.

  02 Haziran 2018 Cumartesi 09:51 Devamını Oku →
 • Faiz lobisi/fobisi
  “Ey iman edenler, Allah'ın emirleri ve yasaklarına aykırılıktan korunun. Yaratana ve yasalarına iman ediyor idiyseniz  alacağınızın  faiz olan kısmını  bırakın. Şayet böyle yapmazsanız, Allah'tan  ve Resulü’nden  size savaş açılacağını bilin.  Eğer faizden tövbe ederseniz ana paranız sizindir. Böylece ne zulmetmiş ne zulme uğratılmış olursunuz. “ (Bakara 2/278-279)

  01 Haziran 2018 Cuma 09:58 Devamını Oku →
 • Başsız müslümanlar
  Basını takip ediyorsanız 4-5 gün önce “Suudi Kral Papa ile anlaştı! Medine'de kilise inşa edilecek.”, ”Vatikan Heyeti, ‘Dinlerarası Diyalog’ İçin Suudi Arabistan’da” şeklinde haberleri okumuşsunuzdur. Çok geçmeden “Vatikan Basın Ofisi Müdürü Greg Burke, Vatikan'ın, Medine'de kilise inşa etmek için Suudi Arabistan ile anlaştığı iddialarını yalanladı” haberi geldi.

  13 Mayıs 2018 Pazar 05:48 Devamını Oku →
 • Bize “hoca” gerek
  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, MEB Şura Salonu'nda yapılan İmam Hatip Okulları Birlik ve Beraberlik Programı'nda, bir müjde verircesine "İlahiyat Fakültesi sayısı 1997'den itibaren 17'den 100'e çıktı. İmam hatip öğrenci sayımız ise 60 binden 1 buçuk milyona yaklaşmış durumda.” şeklinde açıklama yaptı.

  27 Nisan 2018 Cuma 11:12 Devamını Oku →
Back To Top