18 Kasım 2018 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Faize karşı Kuvayi Milliye harekatı başladı

Almanya 1871 yılların sonlarında siyasi birliğini Avrupa'da sağladıktan sonra ilk yaptığı şey parasal olarak güçlü bir para sistemine geçmesiydi. Bastığı paranın karşılığı tam olarak altın olmasıydı. Türkiye Cumhuriyeti Kurtuluş Savaşını gerçekleştirmiş ama iktisadi bağımsızlık olan parasal savaşını maalesef kazanamamıştır.
Faize karşı Kuvayi Milliye harekatı başladı
Siyasal stratejinizi parasal stratejisi belirler. Eğer geliştirmiş olduğunuz milli bir parasal stratejiniz yoksa, siyasal kararlarınızı parasal stratejiyi kontrol edenler belirleyecektir. Sizin esip gürlemeniz onlar için hiç bir şey ifade etmemektedir.

Mevcut finans sistemi içinde 1 trilyon 900 milyarlık mevduatın % 53 kısmı 115 bin kişinin ise, bununda % 90 kısmı 5 bin kişiye ait ise, milletin ve devletin iktisadi bekası için durup düşünmeniz gerekir.

 Cumhurbaşkanının sık sık faiz aleyhinde yaptığı açıklamaları, muhalefetin de bu açıklamaların icraatla ifade edilmesi ile anlam kazanacağı, aksi taktirde sözde kalacağı yönündeki haklı eleştirileri; iş adamlarının ve sanayicilerin faizlerin kendilerini bitirdiği yönündeki açıklamaları, henüz az da olsa din adamları tarafından faize karşı sistemsel itirazları, sol kesimin bu konuda faizin kaldırılmasına yönelik talepleri, Faize karşı bir Kuvayi Milliye ruhunu oluşturmuştur.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/faize-karsi-kuvayi-milliye-harekati-basladi-3-3729h.html


Back To Top