17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Faize yeni elbise insani finans mı?

“Küresel Katılım Finans Zirvesi” (Global Participation Finance Summit - GPAS İSTANBUL), 16-17 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı yaptı.
Faize yeni elbise insani finans mı?
Söz konusu zirve, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Müstakil Sanayici ve iş adamları Derneği (MÜSİAD) ile Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) organizasyonunda, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurumu, Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yüksek öğrenim Kurulu Başkanlığı’nın destekleriyle gerçekleşti. 50 ülkeden 100 kurumsal katılımcı katıldı.

Cumhurbaşkanından beklenen faiz çıkışlarından farklı olarak, çevresindeki ekonomiyi yönetenlere “enflasyonun nedeni faizdir” diyerek onlarla görüş olarak ayrı düşündüğünün bir kez daha altını çizerek, faizlerin düşürülmesi şeklinde itiraz etti.Bunun bir çözüm olmadığını, sorunun sistemsel olduğunu, sistemin işleyişine müdahale edilmesi gerektiğini ve bunun zor olmadığını söylüyoruz.

Programa katılan kurumlara baktığımız zaman faizle ilgili muhalefeti suçlamak gibi gülünç bir duruma elbette düşecek değiliz. Faizin nedeni, faizin varlığını sürdüren programa katılan bu kurumlardır. Bu kurumların işleyiş biçimidir.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/faize-yeni-elbise-insani-finans-mi-3-2463h.html


Back To Top