20 Ocak 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

123»
 • Fehmi YAĞLI
 • Günümüzün sihir dünyası ve insanlara etkisi
  Dünyanın konuştuğu Sihirbaz Dynamo’nın sıra dışı gösterilerini belgesel yayın yapan tv kanallarında izlemeyenimiz yoktur herhalde?

  18 Ocak 2018 Perşembe 11:42Devamını Oku →
 • Beled Suresi düşünsel okumalarım
  Ön bilgilendirme: Bu yazıyı okurken "Beled Suresi düşünsel okumalarım esnasında zihnime yansıdı." cümlesini her paragrafın akabinde olduğu varsayılarak okunması tavsiye olunur..

  08 Ocak 2018 Pazartesi 11:47Devamını Oku →
 • Yukarıdan gelen talimatlarla kalite değil karmaşa artıyor
  Ülkelerin kalkınma düzeyleri eğitimli insanların oranıyla doğru orantılı olarak seyreder.Bir ülkede ki eğitim seviyesinin düşüklüğü o ülkenin fakirliğine delalet eder.

  30 Aralık 2017 Cumartesi 10:40Devamını Oku →
 • Huruf-u Mukatta üzerinde zihinsel tespitlerim
  Kur’an-ı Kerim’in bazı sürelerinin başında yer alan, sadece harflerden ibaret olan ayet-i kerimelerin bilinen yorumların aksine bilinmeyen yeni söylenmiş yorumlar ortaya çıktıkca dikkat çekmiş, asırlardır islam alimlerince farklı yorumlarla izah edilmeye çalışılmıştır. Bu izahatların tek amacının vahyin insanlar tarafından anlaşılması ve anlaşılan amaç doğrultusunda yaşam biçimi sergilenmesi olduğunu söyleyebiliriz.

  18 Aralık 2017 Pazartesi 11:23Devamını Oku →
 • Yasin suresi düşünsel okumalarım-II
  Sohbeti Kur'an olanın yolu aydınlık olur:İnsan yaşamını sürdüren toprak bünyesinde yetişen ürünlerin; insanların yaratıcısına karşı şükür ehli olmalarına yeterli sebep olacağı;

  12 Aralık 2017 Salı 11:23Devamını Oku →
 • Müslüman milyarlık saat alabilir mi?
  Ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız aleyhine kumpasa dönüştürülen Reza Zarrap olayında adı geçen Eski Bakan Zafer çağlayanın 240 bin euro vererek satın aldığı saat hayrete mucib bir şekilde Sizi bilmem ama benim çok dikkatimi çekmektedir.

  04 Aralık 2017 Pazartesi 13:02Devamını Oku →
 • Tarık Suresi düşünsel okumalarım
  Sohbeti Kur’an olanın yolu aydınlık olur:Allah’ın istisnasız her ismi Kişi için tutulacak ve takip edilecek bir yol olduğu;İnsan Allah’ın her hangi bir ismini idrak edecek şekilde öğrenir benimser ve gereğini yaşamında hal ve hareketlerine yansıtmayı becerirse yaratılış amacına uygun bir yol tutmuş olacağı;

  30 Kasım 2017 Perşembe 11:54Devamını Oku →
 • Barajsız seçim yeni sistemin olmazsa olmazıdır
  Önümüzde ki yapılacak ilk genel seçimlerle birlikte ülkemizde partili cumhurbaşkanlığı sistemi resmen başlamış olacaktır.

  18 Kasım 2017 Cumartesi 10:46Devamını Oku →
 • Yasin Sûresi gönül okumalarım
  Yasin Sûresi gönül okumalarım-ISohbeti Kur’an Olanın Yolu Aydınlık Olur:İnsanın hikmet dolu Kur’anla hem hal olup Yaratıcının razı olacağı yol üzere yaşamını sürdürmesi gerektiği;

  08 Kasım 2017 Çarşamba 16:08Devamını Oku →
 • Yeni sistemde iktidar ve muhalefetin görevleri
  Türk usulü başkanlık sistemi dediğimiz partili cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak siyasi partiler yasasında ve seçim yasalarında ki uyum kanunlarının önümüzde ki seçimlere yetiştirilmesi ülkemizin siyasal menfaati açısından elzemdir.

  06 Kasım 2017 Pazartesi 13:04Devamını Oku →