27 Mayıs 2018 Pazar
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12345»
 • Fehmi YAĞLI
 • Borç kişiyi batırır da devleti batırmaz mı?
  Yunanistan ve Türkiye’nin borç miktarlarını kıyasladığımızda Ülkemizin toplam iç ve dış borç miktarının Yunanistan dan aşağı kalır tarafı  yoktur.

  25 Mayıs 2018 Cuma 10:29Devamını Oku →
 • Zelzele suresi fehmettiğimiz zihinsel gönül okumalarımız
  Sohbeti Kur'an olanın yolu aydınlık olur:Tefsirlerde rivayete konu bir sahabenin zilzal suresini öğrendikten sonra Peygamberimize hitaben başka bir sure öğrenmeyeceğini söyleyerek bulunduğu mekandan ayrılışının akabinde Peygamberimizin (a.s) O kimseyi kurtuluşa eren bir kimse olarak nitelemesi; Samimi bir Müslümanın kurtuluşuna ömür boyu öğreneceği tek bir surenin dahi yeterli olabileceği;

  14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:52Devamını Oku →
 • Yasin suresi fehmettiğimiz zihinsel gönül okumalarımız-III
  Sohbeti Kur'an Olanın Yolu Aydınlık Olur:56/Mutlulukların tek başına değil eşle birlikte yaşandığında lezzet vereceği;58/

  01 Mayıs 2018 Salı 04:49Devamını Oku →
 • Hacc ayetleri düşünsel okumalarım
  Hacc; Yeryüzünün sahte ilahlarına karşı tek büyük ilah Allah cc olduğunun mesajını bedenen Kâbe'de toplanarak göstermenin insancası olduğu;

  20 Nisan 2018 Cuma 05:48Devamını Oku →
 • İnsan suresi gönül okumalarım
  Sohbeti Kur’an olanın yolu aydınlık olur:

  09 Nisan 2018 Pazartesi 11:48Devamını Oku →
 • Kıyamet suresi gönül okumalarım
  Ön bilgilendirme:Yaptığımız bu ve benzeri çalışmalarımızı okurken en son paragraftaki ilk satırda bulunan  "Kıyamet Suresi okumalarım esnasında zihnime yansıdı." cümlesini her paragrafın akabinde imiş gibi okunması tavsiye olunur..

  27 Mart 2018 Salı 09:53Devamını Oku →
 • Hümeze Suresi düşünsel okumalarım
  Ön bilgilendirme: Yaptığımız bu ve benzeri çalışmalarımızı okurken en son paragraftaki ilk satırda bulunan "Hümeze Suresi okumalarım esnasında zihnime yansıdı." cümlesini her paragrafın akabinde imiş gibi okunması tavsiye olunur.

  14 Mart 2018 Çarşamba 12:09Devamını Oku →
 • Murselat suresi düşünsel okumalarım
  Ön bilgilendirme: Yaptığımız bu ve benzeri çalışmalarımızı okurken en son paragraftaki ilk satırda bulunan  "Mürselat Suresi okumalarım esnasında zihnime yansıdı." cümlesini işaretlerle ayırdığımız her paragrafın akabinde imiş gibi okunması tavsiye olunur..

  03 Mart 2018 Cumartesi 07:11Devamını Oku →
 • Murselat suresi düşünsel okumalarım
  Ön bilgilendirme: Yaptığımız bu ve benzeri çalışmalarımızı okurken en son paragraftaki ilk satırda bulunan  "Mürselat Suresi okumalarım esnasında zihnime yansıdı." cümlesini işaretlerle ayırdığımız her paragrafın akabinde imiş gibi okunması tavsiye olunur..

  01 Mart 2018 Perşembe 14:37Devamını Oku →
 • Devleti dindar halkla barıştıran imam hatip neslidir
  İlkokula köyde başladım şehirde tamamladım.O yıllarda İmam Hatip Okullarının orta kısımları yoktu. İlçemizde İmam Hatip Okulunun orta kısmı açılacak diye ilkokuldan mezun olduğum 1976 senesinde ortaokula gitmemiştim. Galiba bina bulamadıkları için o yıl eğitim faaliyetine başlayamamıştı. Ailemin tercihi olarak kayıp bir yılın insan hayatında ne denli önemli olduğunu umursamadan bir eğitim dönemi bekledim.

  22 Şubat 2018 Perşembe 11:20Devamını Oku →
Back To Top