19 Kasım 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Fransa'dan İdlib çıkışı: Vururuz

İdlib'te ortalık iyice karışıyor... Rusya'nın ve Esed güçlerinin İdlib'i vurmaya başlamasının ardından ard arda gelen açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Fransa, İdlib'te kimyasal silah kullanımı durumunda Suriye'yi vuracaklarını açıkladı.
Fransa'dan İdlib çıkışı: Vururuz
Bir yandan Rusya bir yandan Suriye İdlib'i vurmaya devam ederken dünyayı sarsan açıklama Fransa'dan geldi. Fransa Genelkurmay Başkanı "Eğer Suriye İdlib'de kimyasal silah kullanırsa hedefleri vurmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

Daha önce de benzer açıklama Fransa, ABD ve İngiltere'den gelmişti. 3 ülke İdlib'de kimyasal silah kullanılması durumunda buna hızlı bir şekilde yanıt vereceğini duyurmuştu.

İdlib'de bugün de saldırılar durmadı. Rejime bağlı birlikler İdlib ilinin güneyine düzenlediği topçu saldırılarında bir sivil yaşamını yitirdi, iki sivil yaralandı. Rusya'ya ait 3 savaş uçağı da Hama'nın kuzeyine hava saldırısı düzenledi.

İki gün önce de İdlib'in batısı ve güneybatısına Rus savaş uçaklarının düzenlediği saldırılarda 10 sivil hayatını kaybetmiş, 20 kişi yaralanmıştı.

RUSYA VE ESED GÜÇLERİ VURMAYA DEVAM EDİYOR

Dün Rus savaş uçaklarının saldırısına destek veren rejim güçlerinin, bugün İdlib bölgesini topçu atışlarıyla vurmaya başladığını duyurulmuştu. Esed rejiminin İdlib kırsalındaki, Kirbet, El Ghab, Havaş, El Nakus ve Hiş köylerini top atışıyla bombaladı. Rejimin Hama kentini de vurduğu kaydedilmişti.


Time türk
http://www.mirathaber.com/fransadan-idlib-cikisi-vururuz-38-5224h.html


Back To Top